12 października otwarcie Alei Wojska Polskiego i występ Sound’ n Grace. Zobacz program piątkowych uroczystości

2864
Wyświetleń

Moc pozytywnej energii, niesamowite emocje i chwile wzruszenia czekają nas 12 października 2018 roku. O godz. 18:00 władze miasta oficjalnie otworzą wyremontowany Dworzec PKP i  przebudowaną Aleje Wojska Polskiego w Starogardzie Gdańskim. Na wieczór pełen atrakcji zaprasza prezydent miasta Janusz Stankowiak.

12 października br. o godz. 18:00 spotykamy się przy Pomniku Adama Mickiewicza, by uczestniczyć w zakończeniu największej miejskiej inwestycji pn. „Budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim”. Inwestycja kosztowała prawie 43 mln zł, z czego 34 mln zł pochodziły ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Na uroczyste otwarcie integracyjnego węzła komunikacyjnego zaprasza prezydent miasta Janusz Stankowiak.

W programie:
– spektakl uliczny pt. „Zapomniani podróżni” w wykonaniu „Teatru 4 Żywioły” z Chojnic
– przemarsz aktorów na szczudłach wraz z Orkiestrą Dętą SCK pod batutą Kacpra Roszkowskiego Aleją Wojska Polskiego do sceny zlokalizowanej przy dworcu PKP.
– uroczyste otwarcie wyremontowanej Alei Wojska Polskiego i węzła komunikacyjnego przez władze miasta.
– otwarcie wystawy fotografii zlokalizowanej w budynku dworca PKP.
– koncert chóru „Sound’n’Grace” z gościnnym udziałem Filipa Lato

Przeczytaj także: Starogard najbardziej zanieczyszczonym miastem na Pomorzu. Przez sto dni w roku jesteśmy zatruwani

To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekają nas 12 października, podczas otwarcia odnowionej Alei Wojska Polskiego i Dworca PKP. Imprezę rozpocznie oniryczny spektakl teatralny pt. „Zapomniani podróżni” w wykonaniu Teatru Cztery Żywioły z Chojnic.

Grupa powstała w 1994 roku z inicjatywy Eugeniusza Mikołajczyka. Funkcjonuje jako teatr prywatny – niezależny. Programowo usytuowany w nurcie teatru ruchu i pantomimy, który realizuje wyłącznie działania i spektakle plenerowe.

Przeczytaj także: Otwarcie starogardzkiego Rynku. Zobacz jak zmieniło się serce miasta

Spektakl rozpocznie się o godz. 18:00 przy Pomniku Adama Mickiewicza. Aktorzy opowiedzą nam historię dwójki zapomnianych podróżnych, którzy przeżywać będą dziwne zdarzenia i przygody z pogranicza snu i jawy na zapomnianym, zlikwidowanym dworcu kolejowym.

Kolorowy przemarsz Aleją Wojska Polskiego

W finale przy dźwiękach Orkiestry Dętej SCK pod batutą Kacpra Roszkowskiego wspólnie przejdziemy całą Aleję Wojska Polskiego aż do Dworca, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie zakończonej inwestycji.

Przeczytaj także: Autobusy MZK wracają na Rynek. Uwaga na nowe ograniczenia w ruchu pojazdów. 

Mieszkańcy miasta będą też mogli tez zwiedzić odnowiony Dworzec i zobaczyć wyjątkową wystawę fotografii poświęconą przebudowie dworca.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ