4 osoby ranne w wypadku w Swarożynie. Czas na rondo lub światła?

3117
Wyświetleń

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Swarożyn. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 61-letni kierowca volkswagena nie ustępując pierwszeństwa przejazdu, zderzył się z drugim volkswagenem golfem. W wyniku tego zdarzenia 4 osoby trafiły do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcy wypadku prawo jazdy oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w wypadku. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj przed godziną 18.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Swarożyn. W to miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 61-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego na skręcając na skrzyżowaniu volkswagenem golfem typu kombi, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą krajową nr 22 drugiemu volkswagenowi. W wyniku tego zdarzenia 24-letnia kierująca volkswagena oraz 3 pasażerów z tego samochodów trafili z obrażeniami ciała do szpitala.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy samochodów uczestniczący w zdarzeniu drogowym byli trzeźwi. Stróże prawa wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jady kierującemu volkswagenem oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia i jednocześnie apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników. Przestrzegajmy więc elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze.

To nie pierwszy wypadek w okolicy tego samego miejsca. Wielu kierowców zauważa, że zjazd na węzeł autostrady A-1 w Swarożynie jest bardzo niebezpieczny i często dochodzi na nim do stłuczek. Problemem jest zwłaszcza “włączenie” się do ruchu dla osób, które chcą po przejechaniu bramek skręcić w lewo w kierunku Starogardu Gdańskiego. Duży ruch na “Berlince” i prosty odcinek drogi powoduje, że często kierowcy z piskiem opon ruszają, aby “zmieścić” się przed pojazdami jadącymi prosto w kierunku Malborka i Starogardu, 

To najwyższa pora, aby w tym miejscu pomyśleć nad zmianą organizacji ruchu i rozpocząć pracę nad przebudową tego bardzo niebezpiecznego skrzyżowania.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ