5 Rocznica ''Smoleńska'' W Starogardzie. Fotorelacja

658
Wyświetleń

smolenskStarogard Gd: W piątek, 10 kwietnia już po raz 5 obchodziliśmy rocznicę ”katastrofy Smoleńskiej”. Jak co roku na starogardzkim rynku zebrało się wielu mieszkańców naszego miasta, by oddać hołd tragicznie zmarłemu Prezydentowi Polski śp. Lechowi Kaczyńskiemu, jego małżonce Marii a także wszystkim pozostałym osobom, które uczestniczyły w tragicznym locie 10 kwietnia 2010 roku.

”Sami wszyscy widzimy, co się z tym wszystkim stało. Nie ma sensu tłumaczyć w tym gronie i analizować tego, co się wydarzyło” – przemawiał do zgromadzonych Jan Kilian, przewodniczący starogardzkich struktur Prawa i Sprawiedliwości. – Polityka obecnego rządu jest po prostu antynarodowa, antypolska. Rząd prowadzi w mediach ciągłą walkę z naszym ugrupowaniem, już nie mówię o Prawie i Sprawiedliwości, ale mówię szerzej o prawej stronie sceny politycznej, która jednoznacznie opowiada się za umiędzynarodowieniem tego śledztwa. Wszyscy co mówią inaczej o Smoleńsku są opluwani, ośmieszani, wykluczani z dyskusji.

”Słyszeliście państwo, co zrobił premier Holandii. Pierwszą rzeczą było przekazanie czarnych skrzynek właściwym organom, po to tylko, aby sprawdzili jedną rzecz, podstawową, czy nikt nie manipulował… To miało miejsce niedawno, a my nie możemy się doczekać wraku, nie możemy się doczekać czarnych skrzynek w kraju” – dodał Jan Kilian.

Skandaliczne wydają się też słowa Bronisława Komorowskiego, który twierdzi, że wrak ma wartość jedynie sentymentalną. Brak wraku w Polsce to nie tylko nieudolność władz rządów PO-PSL z obecnym prezydentem, to także brak materiału dowodowego do śledztwa w tej bardzo ważnej sprawie. Podobnie sprawa wygląda z czarnymi skrzynkami, które nadal są w Moskwie. W Niemczech ukazała się książka Jürgena Rotha, w której dziennikarz śledczy stwierdza, że niemiecki wywiad miał wiedzę, iż w katastrofę Tu-154 w Smoleńsku były zamieszane służby rosyjskie. 

FOTORELACJA

SONY DSCSONY DSC SONY DSCSONY DSC SONY DSC SONY DSC

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ