500 Zł Na Dziecko. Trwają Konsultacje Społeczne. Zobacz Szczegóły Proramu

953
Wyświetleń

rodzina 500 zł starogard

Kraj: Trwają prace nad programem 500+ czyli popularnym pięćset zł na dziecko, które co miesiąc będą otrzymywać rodzice wychowujący dzieci. Jak informuje pomorski urząd wojewódzki minister – Elżbieta Rafalska oraz wiceministrowie będą spotykać się we wszystkich województwach z przedstawicielami gmin i organizacji pozarządowych, aby porozmawiać o programie „Rodzina 500 plus”.

W Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim spotkanie odbędzie się 20 stycznia w godz. 9-10.30 w sali im. Lecha Bądkowskiego.

Spotkania w województwach  to tylko jeden z elementów prowadzonych konsultacji społecznych projektu ustawy wprowadzającej świadczenie wychowawcze 500 zł. Swoje uwagi i opinie o projekcie można wysyłać do dnia 22 stycznia *piątek) na adres mailowy: rodzina500plus@kprm.gov.pl

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi programu informujemy o podstawowych założeniach programu, które udostępnia oficjalna strona Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Program „Rodzina 500 plus” ruszy w kwietniu 2016 r. Obecnie projekt ustawy jest konsultowany społecznie. Świadczenie wychowawcze 500 zł otrzyma każda rodzina na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18 lat. Mniej zamożni z dochodem do 800 zł na członka rodziny (1200 w przypadku dziecka niepełnosprawnego) dostaną wsparcie także na pierwsze dziecko. Świadczenie będzie wypłacane w II kwartale 2016 r. Wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają 500 zł na 3,8 mln dzieci.

Jak złożyć wniosek o 500 zł na dziecko?

Wypłacaniem 500 zł na dziecko zajmować się będzie urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub gminne centra do realizacji świadczeń. Pieniądze będą przekazywane przelewem na konto lub przekazem pocztowym. Wniosek o 500 zł będzie można złożyć poprzez Internet lub osobiście – w gminie. Dokładną datę od kiedy będzie można składać wnioski poznamy najprawdopodobniej w lutym.

Program „Rodzina 500 plus” to pierwszy tak szeroki system stworzony w ramach polityki rodzinnej. Celem programu jest wsparcie rodzin w wychowywaniu dzieci oraz odwrócenie negatywnego trendu demograficznego w naszym kraju. Wg prognoz w Polsce do 2050 roku społeczeństwo w sposób znaczący się zestarzeje a wraz z tym nastąpi spadek konkurencyjności naszej gospodarki wraz z zmniejszeniem liczby mieszkańców Polski. Założenia programu mają na celu odwrócenie tego trendu.

źródło: premier.gov.pl, fot. kprm

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ