75 Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej. Plan Uroczystości

1361
Wyświetleń

1wrzesniafb

Starogard Gd: Jutro 1 września obchodzimy 75. ROCZNICĘ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI: Godz. 11.50 – zbiórka przed Pomnikiem Poległych i Zamordowanych Harcerzy Hufca w Starogardzie Gdańskim, ul. A. Mickiewicza Godz. 12.00: – oddanie hołdu poległym i zamordowanym w II wojnie światowej; wspomnienie o kapralu Zygmuncie Bączkowskim, – modlitwa za ofiary II wojny światowej, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległych i Zamordowanych Harcerzy. Zapraszamy delegacje wraz z pocztami sztandarowymi Po uroczystości władze Miasta, Powiatu i Gminy oddadzą hołd pomordowanym w Lesie Szpęgawskim.

Pamiętajmy o polskich bohaterach, którzy stanęli w obronie ojczyzny, którzy walczyli za wolną, niepodległą Polskę. Oddajmy hołd wszystkim żołnierzom walczącym podczas kampanii wrześniowej, żołnierzom Armii Krajowej, partyzantom i współpracownikom polskiego podziemia niepodległościowego, żołnierzom Narodowych Sił Zbrojnych, niech pamięć o ich czynach nigdy nie zagaśnie i stanie się fundamentem do budowania Polski ich wartości.

Od redakcji:

Nasze Kociewie to nie tylko informacyjny portal Starogardu, to także miejsce, gdzie wartości patriotyczne, konserwatywne są bardzo ważne. Zachęcamy do czytania, komentowania.Obserwuj wiadomości, wpisy na pierwszym powiatowym KALENDARIUMHISTORYCZNYM

Odwiedź NaszeKociewie na facebooku

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ