Akcja Jabłko W Starogardzie

1288
Wyświetleń

Jan Kilian

Starogard Gd: Bardzo udaną inicjatywę w naszym mieście podjęli przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. W związku z sankcjami gospodarczymi jakie podjęła Federacja Rosyjska wobec Polski (embargo na polskie jabłka) wielu polskich sadowników poniesie dotkliwie straty finansowe, które mogą doprowadzić nawet do ich bankructwa.

W całym kraju trwa akcja ”Jedz polskie jabłka”, która zachęca do zakupu polskich produktów, które zostały objęte politycznym embargiem.  Przed meczem Polska – Szwecja w ramach eliminacji do MŚ Kobiet w piłce nożnej można było spotkać przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, którzy częstowali mieszkańców miasta a także kibiców udających się na mecz polskimi jabłkami. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem oraz pozytywnym odbiorem mieszkańców, gdyż nie tylko wprowadziła odrobinę kolorytu do codziennego życia miasta ale przede wszystkim podjęła ważny temat, który dotąd nie został rozwiązany.

To my bronimy polskich sadowników, producentów oraz inne grupy zawodowe, które ponoszą straty w wyniku nieudolnych działań polskiego rządu mówią przedstawiciele starogardzkich struktur Prawa i Sprawiedliwości i odnoszą się tutaj do podobnej akcji, którą przeprowadziła  Lucyna Herold – Wąs – Prezes Powiatowego Zarządu PSL. To była dobra mina do złej gry, gdyż to minister rolnictwa Marek Sawicki z PSL do dziś nie rozwiązał tego wielkiego problemu polskich sadowników oraz ich rodzin i trudno z tą opinią się nie zgodzić.

Red, Na zdjęciu Jan Kilian – Prezes Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwość wraz z Agnieszką Wirzbą i Karoliną Reszczyńską ( działaczkami PiS w Starogardzie Gdańskim)

FOTORELACJA.:, odwiedź Facebook NaszeKociewie

Jan Kilian - Prezez Zarządu PiS Staorgrd Gdański 108 109 112 111 110 114

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ