Akcja Znicz W Starogardzie. Zmiana Organizacji Ruchu Przy Cmentarzach.

1268
Wyświetleń

policyjnaakcjazniacz

Starogard Gd:  Od piątku 31 października policjanci z pomorza rozpoczynają coroczną akcję „Znicz”. Prowadzone na drogach oraz w rejonie cmentarzy działania potrwają do poniedziałku. W tym okresie nad naszym bezpieczeństwem czuwać będzie większa, niż zwykle liczba funkcjonariuszy prewencji i ruchu drogowego. Wszystko po to, abyśmy mogli bezpiecznie odwiedzić groby naszych bliskich. W najbliższych dniach możemy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach i w rejonie cmentarzy. Policjanci, którzy niebawem rozpoczną kolejną akcję „ZNICZ”  już teraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w drodze na cmentarz.

Już od czwartku 30 października wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie Cmentarza Komunalnego. Podobnie jak w latach poprzednich na ulicy Skarszewskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Bp. Dominika i drogą powiatową Starogard – Krąg (ul. Transportowców), zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. 

W celu upłynnienia ruchu na ulicy Skarszewskiej, w tym roku po raz pierwszy wszyscy zmotoryzowani wyjeżdżający z parkingu przy cmentarzu będą musieli dostosować się do znaku nakazu jazdy w prawo (w kierunku Linowca) i wrócić do centrum miasta przez miejscowość Kokoszkowy. Dodatkowo na ulicy Skarszewskiej od wyjazdu z parkingu przy cmentarzu w kierunku skrzyżowania z ul. Transportowców ustawiony zostanie znak zakazujący zawracania. 

W samej miejscowości Kokoszkowy, również wprowadzono dodatkowe oznakowanie. I tak na ulicy Szkolnej od szkoły w kierunku cmentarza (do zatoki autobusowej) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania. 

Dodatkowo w Starogardzie Gdańskim na ulicy Skarszewskiej (naprzeciw Destylarni Sobieski) ustawiony zostanie tymczasowy przystanek autobusowy MZK. Wprowadzone zmiany przestaną obowiązywać 3 listopada 2014 roku około godz. 9:00. 

Schemat Organizacji Ruchu:

222

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ