Andrzej Jaworski I Jan Kilian: Jeżeli Będziemy Reprezentować Pomorze To Po Wyborach Obwodnica Starogardu Będzie Realizowana.

744
Wyświetleń

obwodnica starogardDziś na starogardzkim rynku w samo południe odbyła się konferencja prasowa posła Andrzeja Jaworskiego a także radnego powiatu starogardzkiego, kandydata do Sejmu – Jana Kiliana. Tematem konferencji były strategiczne dla miasta inwestycje, w tym sprawa obwodnicy Starogardu, która od wielu lat nie została jeszcze zrealizowana.

Andrzej Jaworski przedstawił odpowiedź ministerstwa na interpelacje posła Prawa i Sprawiedliwości. Z dokumentu wynika, że budowa obwodnicy możliwa  jest już w 2019 roku.

Jan Kilian zaznaczył, że jeżeli mieszkańcy Kociewia zaufają mu i ciężką pracą zasłuży sobie na mandat poselski to sprawę obwodnicy dla Starogardu będzie reprezentował w sejmie, będzie jej rzecznikiem.

Jan Kilian i Andrzej Jaworski przedstawili także plan podłączenia Starogardu do sieci zelektryfikowanej linii kolejowej Gdańsk – Tczew. Dzięki temu mieszkańcy Starogardu mogli by bez przesiadki podróżować do Gdańska, skróciłby się także czas przejazdu. Jan Kilian zaznaczył, że kwestia ta także wpisuje się w kontekst problemów komunikacyjnych miasta a marginalizacja Starogardu nie służy rozwojowi miasta i uczyni wszystko, by znów Starogard był ważnym ośrodkiem przemysłowym na Pomorzu.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ