Bezprawne Przerwanie Prac Sesji RM?! Sparaliżowane Działanie Miasta

687
Wyświetleń

rm

Dziś podczas sesji Rady Miasta doszło do kolejnego incydentu. Przy licznie zebranych dziennikarzach a także mieszkańcach miasta doszło do przerwania obrad. Sesja rozpoczęła się od odczytania dwóch oświadczenia radnych, następnie stwierdzono prawomocność by chwilę później… obrady przerwać.

Obrady przerwał wiceprzewodniczący Rady Miasta Wojciech Pielecki, po czym wyszedł z sali.  Na niespodziewane przerwanie obrad Rady Miasta, tuż po stwierdzeniu ich prawomocności, zareagował także prezydent miasta, który podczas zwołanej później konferencji stwierdził, iż przerwanie sesji odbyło się w sposób nieprawny i zwróci się do wojewody pomorskiego o wyciągnięcie konsekwencji względem wiceprzewodniczącego Wojciecha Pieleckiego.

Na zwołanej konferencji prasowej głos zabrał Prezydent Miasta – Janusz Stankowiak ”Muszę z żalem powiedzieć, że miasto  Starogard Gdański stoi przed perspektywą paraliżu – paraliżu działania władz wykonawczych, mam tu na myśli prezydenta i całego zespołu administracyjnego. Jest to już trzecia okoliczność dotycząca zerwania obrad rady miasta bądź nie zwołania rady, przez co my, jako władza wykonawcza, nie możemy wykonywać swoich podstawowych funkcji. Dzisiejsza sesja została, naszym zdaniem, zakończona w sposób nieprawny, o czym zaraz powie pan sekretarz miasta. Powiemy również o uchwałach, które leżą już bardzo długo w poczekalni a powinny być bardzo szybko uchwalone, ponieważ miasto Starogard Gdański może stracić bardzo wiele”

Sekretarz miasta – Zbigniew Toporowski dodał, że dzisiejsza sesja, która została zwołana na wniosek prezydenta miasta, powinna się rozpocząć i być procedowana według planu zaproponowanego przez prezydenta.

Według zespołu prawnego starogardzkiego magistratu dzisiaj miało miejsce złamanie zasad statutu obowiązującego w gminie miejskiej Starogard Gd.

Przypomnijmy, że w Starogardzie Gdańskim już od kilku tygodni sparaliżowane są działania Rady Miasta. Na poprzedniej sesji RM na wniosek radnego Zbigniewa Kotlewskiego(PO) odwołano przewodniczącą rady miasta – Anna Benert (NS) a także wiceprzewodniczącego Tomasza Walczaka (PIS). Za odwołaniem głosował m.in. Ryszard Gajda, były członek klubu radnych PiS oraz radni PO.

czytaj także: komentarz Tomasza Walczaka dotyczący przerwania sesji RM

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ