Budżet Obywatelski. Miasto Zakwalifikowało 13 Projektów.

841
Wyświetleń

obywatelskii

Starogard: W tym roku po raz drugi odbywa się głosowanie nad projektami zgłoszonymi i zakwalifikowanymi do budżetu obywatelskiego miasta Starogard Gdański.

Dotychczas harmonogram tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego wyglądał następująco:

• 15 – 30 października 2015 r. – weryfikacja formalno-prawna i gospodarności propozycji przez Zespół ds. Opiniowania
• 20 – 30 października 2015 r. – uzupełnianie braków formalno-prawnych formularzy zgłoszeniowych przez wnioskodawców
• 31 października 2015 r. – ogłoszenie wstępnej listy projektów
• 02 – 06 listopada 2015 r. – możliwość wycofania projektu przez wnioskodawcę
• 09 listopada 2015 r. – losowanie numerów i ogłoszenie ostatecznej listy projektów poddanych pod głosowanie
• 16 – 29 listopada 2015 r. – głosowanie nad propozycjami
• 14 grudnia 2015 r. – ogłoszenie listy wybranych projektów

Oto lista projektów, które zostały zakwalifikowane do głosowania w II edycji budżetu obywatelskiego w Starogardzie.

Nazwa projektu: Budowa placu zabaw „Akademia Fiku-Miku”
Opis:
Budowa placu zabaw z uwzględnieniem zestawu dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo, wymiana nawierzchni i bramy, oświetlenie i monitoring.
Rejon: 2
Koszt: 235 000,00 zł


 

Nazwa projektu: „Ciepła zima dla psiaka”- modernizacja i przebudowa Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Starogardzie Gdańskim
Opis: 
„Ciepła zima dla psiaka” to projekt, dzięki któremu poprawi się byt i życie psów w schronisku. Ich kojce i wybiegi zostaną przebudowane, odpowiednio zabezpieczone przed zimnem i zadaszone. Zaplecze sanitarne zostanie zmodernizowane i dostosowane do potrzeb pracowników. Wybudowany komin i zainstalowana kotłownia sprawią, że zwierzętom będzie ciepło. Ich codzienne warunki, do tej pory trudne, znacznie się poprawią. Poprawie ulegną też warunki pracy osób zatrudnionych w schronisku oraz wolontariuszy na co dzień zajmujących się zwierzętami. Łączna powierzchnia pomieszczeń wymagających przebudowy to 200 m2.
Rejon: 3
Koszt: 222 514,40 zł


 

Nazwa projektu: „Czyste chodniki i wybiegane jamniki:, czyli psia infrastruktura
Opis:
Chcesz, aby Twój pupil miał możliwość wybiegania się na świeżym powietrzu w centrum miasta? Marzysz o czystym mieście, wolnym od psich nieczystości? Chcesz czuć się bezpiecznie, wiedząc że psy nie biegają luzem po mieście, ale mają wyznaczone do tego miejce? Nasz projekt polega na stworzeniu infrastruktury dla psów w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta, gdzie brakuje terenów do wyprowadzania czworonogów. Oprócz budowy psiej toalety, wybiegu i toru do agility, zależy nam także na propagowaniu sprzątania po psach poprzez rozmieszczenie w całym rejonie dużej liczby koszy na psie odchody wyposażonych w podajniki na woreczki.
Rejon: 2
Koszt: 235 000,00 zł


 

Nazwa projektu: „Jacek i Agatka Plac Zabaw” przy ul. Grunwaldzkiej
Opis:
Budowa placu zabaw o charakterze kompleksowym łącznie z boiskiem do gier zespołowych.
Rejon: 1
Koszt: 230 000,00 zł


 

Nazwa projektu: Park naszych marzeń-trzy magiczne punkty.
Opis:
Celem projektu jest przywrócenie świetności trzem istotnym punktom na mapie parku- fontannie, rzeźbie Wierzycznaki oraz placowi zabaw, przy jednoczesnym uwzględnieniu planowanej rewitalizacji całego terenu. Koncepcja zakłada remont fontanny (m.in.. wymiana dyszy, wyłożeenie niecki szklaną mozaiką oraz podświetlenie), przeniesienie Wierzyczanki w lepiej wyeksponowane miejsce wraz z podświetleniem rzeźby oraz doposażenie placu zabaw w kreatywne urządzenia dla dzieci i młodzieży. Wnioskodawca oświadczył, że proponowany przez niego podział funduszy na poszczególne elementy projektu może ulec zmianie w przypadku, gdy okaże się, że któryś z pomysłów będzie realizowany przez miasto w ramach dofinansowania ze środków unijnych.  
Rejon: 3
Koszt: 235 000,00 zł


 

Nazwa projektu: Plac zabaw i siłownia na wolnym powietrzu „Biedronka”
Opis:
Plac zabaw i siłownia na wolnym powietrzu przy ulicy Sadowej.
Rejon: 1
Koszt: 234 864,00 zł


 

Nazwa projektu: Remont ul. J.Korczaka
Opis:
1. Asfaltowanie ul. Korczaka od skrzyżowania z ul. Traugutta do skrzyżowania z ul. Zieloną, 2. Asfaltowanie ul. Korczak, dojazd do bloków nr 21 i 22 o domów nr 5.6.7 oraz 13,14,15, 3. Remont chodników ul. Korczaka
Rejon: 2
Koszt: 235 000,00 zł


 

Nazwa projektu: Rolkowisko i Boisko
Opis:
Rolkowisko i boisko przy placu zabaw Akuku na terenie Parku Kocborowskiego w Starogardzie Gdańskim
Rejon 1
Koszt: 235 000,00 zł


 

Nazwa projektu: Rowerowe PitStopy – miejska sieć samoobsługowych serwisów rowerowych.
Opis:
Sieć zadaszonych, oświetlonych samoobsługowych stacji rowerowych. Tutaj, dzięki niezbędnym narzędziom dokonasz podstawowych napraw swojego roweru, uzupełnisz powietrze w kołach (również w wózkach dziecięcych i inwalidzkich). Dzięki oświetleniu wykorzystującemu panele słoneczne możesz serwisować swój sprzęt także po zmroku. Przy każdej wiacie wysokie stojaki do rowerów. Pod każdą wiatą: ławka , kosz na śmieci, mapy wszystkich dróg i tras rowerowych oraz lokalizacje pozostałych serwisów. Znajdziesz tutaj także aktualne plakaty wydarzeń rowerowych. Wzdłuż ścieżek spotkasz znaki informujące o lokalizacjach serwisów. Punkty zlokalizowane przy trasach rowerowych. Trzy z nich przy głównej drodze, z racji na swoją atrakcyjną formę będą również pełnić rolę wizytówki Starogardu – ekologicznego miasta przyjaznego rowerzystom.
Rejon: 4
Koszt: 228 850,00 zł


 

Nazwa projektu: Utwardzenie płytami betonowymi ulicy Heweliusza
Opis:
Projekt dotyczy utwardzenia 500 metrów ulicy Heweliusza płytami betonowymi pełnymi o szerokości 3 metrów w celu poprawy komunikacji pieszej i samochodowej mieszkańców tego rejonu miasta oraz innych osób przemieszczających się tą ulicą.
Rejon: 3
Koszt: 235 000,00 zł


 

Nazwa projektu: „Zdrowo na Sportowo – budowa boiska wielofunkcyjnego 20m x 40m i rozbudowa osiedlowej siłowni zewnętrznej”
Opis:
W ramach projektu zostanie przygotowane boisko 40mx20m, wielofunkcyjne, z urządzeniami (bramkami i koszami i siatkami) do gry w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę i piłkę siatkową. Profesjonalne, ogrodzone, spełniające wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Nieopodal boiska zostanie uzupełniona siłownia zewnętrzna, dostosowana do potrzeb dzieci, młodzieży jak i osób starszych. Cały projekt ma na celu poprawę formy fizycznej mieszkańców i integrację międzyosiedlową.
Rejon: 4
Koszt: 235 000,00 zł


 

Nazwa projektu: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Siłownia na otwartym powietrzu.
Opis:
Zamysłem projektu jest stworzenie siłowni na świeżym powietrzu dostępnej dla każdego mieszkańca. Baza urządzeń treningowych, 10 sztuk + ławki parkowe dają możliwość zadbania o kondycję fizyczną mieszkańców. Projekt to ruch, zdrowie, poprawa nastroju.
Rejon: 4
Koszt: 93 931,47 zł


 

Nazwa projektu: Wybieg dla psów „Cztery Łapy”
Opis:
Drodzy Mieszkańcy: Nadarza się wspaniała okazja, by stworzyć naszym pupilom wybieg z prawdziwego zdarzenia. Przy blokach nie da się wybiegać, w parkach czy lasach jest niebezpiecznie. Nasze pieski pilnują nas, dają dużo radości, należy im się zatem miejsce, gdzie będą mogły nabrać kondycji czy nauczyć się dyscypliny, a dzięki „psiej toalecie” przestaną uprzykrzać życie mieszkańcom naszego miasta. Będzie czyściej, bezpieczniej i weselej!
Rejon: 3
Koszt: 120 000,00 zł

W dniach 16 – 29 listopada br. mieszkańcy Starogardu zadecydują, co się zmieni w przyszłym roku w ich najbliższym otoczeniu, oddając swój głos na wybrany projekt.

lista projektów za oficjalną stroną miasta. www.starogard.pl

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ