Chciał Wyłudzić 100 Tys. Złotych Z Banku! Miał Fałszywe Zaświadczenie O Zatrudnieniu

588
Wyświetleń

policja starogard

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Chojnic, który chciał wzbogacić się za pomocą fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu. Zatrzymany przez starogardzkich kryminalnych 21-latek próbował wyłudzić kredyt bankowy w wysokości 100 tys. zł. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Dzisiaj śledczy przedstawią mu zarzuty.

Wczoraj policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 21-latka, który usiłował wyłudzić 100 tys. zł. kredytu. Jak się okazało mężczyzna przedłożył w banku fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu oraz podrobione potwierdzenia przelewów wynagrodzenia.

Mieszkaniec Chojnic wpadł na gorącym uczynku, gdy oczekiwał przy stanowisku obsługi klienta. Interweniujący w tej sprawie kryminalni doprowadzili go do komendy, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. Dzisiaj śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty.

Obecnie policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia. Funkcjonariusze sprawdzą również, czy zatrzymany 21-latek nie popełniał wcześniej podobnych przestępstw. W najbliższym czasie mieszkaniec Chojnic stanie przed sądem, gdzie odpowie za swój czyn.

Za przedłożenie w banku dokumentu potwierdzającego nieprawdę w celu uzyskania kredytu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ