Zacznij od dobrej mapy i odwiedzenia biura LOT “Kociewie” w dawnym Muzeum Wisły

Wędrówkę po Tczewie warto rozpocząć od odwidzenia biura informacji turystycznej, które prowadzi Lokalna Organizacja Turystyczna “Kociewie”, W tym celu udajemy się na ulicę 30 stycznie 4, gdzie w gościnnych progach Fabryki Sztuk w odrestaurowanych budynkach dawnego Muzeum Wisły, w stylowym wnętrzu mniejszego skrzydła z widokiem na górującą nad środkiem miasta Wieżą Ciśnień działa Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej. Jego pracownicy w osobistej, bezpośredniej rozmowie lub telefonicznej i kontaktach internetowych udzielają wszystkich odpowiedzi na zadawane pytania i problemy, z którymi zwracają się turyści z bliższej i dalszej okolicy, a czasami z nawet odległych, obcych językowo regionów.

Pomoc znajdą tu także mieszkańcy miasta i Kociewia. Jeśli nawet rodzą się poważne wątpliwości, co do właściwego adresata zapytania czy problemu – warto zwrócić się właśnie do LOT KOCIEWIE, ponieważ pracownicy biura zawsze starają się znaleźć rozwiązanie i ewentualnie skierować osobę do właściwego miejsca lub ludzi, którzy są odpowiednimi, by pomóc efektywnie.

Na półkach czeka na zainteresowanych bogaty zbiór publikacji różnego charakteru. Począwszy od bezpłatnych materiałów reklamowych (ulotek, folderów, map Kociewia), przez podstawowe i wyspecjalizowane mapy, po atrakcyjne wydawnictwa płatne.

Więcej informacji znajdziecie na strona internetowej Lokalnej Organizacji Turystycznej “Kociewie”

W pobliżu biura znajduje się także wieża ciśnień i piękny park miejski. A zatem nie ma na co czekać! Zaopatrzeni w wiedzę i mapy ruszamy w dalszą podróż po Tczewie!

Więcej pomysłów znajdziecie Państwo w artykule https://naszekociewie.pl/co-warto-zobaczyc-w-tczewie-7-pomyslow-na-1-dzien/