Czołówka W Swarożynie. Auto Zderzyło Się Z Autobusem

924
Wyświetleń

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w miejscowości Swarożyn. Kierująca samochodem marki Mercedes jadąc w kierunku Malborka, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka autobusem. Do szpitala trafiły trzy osoby z samochodu osobowego. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj po godzinie 21.30 tczewski dyżurny odebrał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Swarożyn doszło do wypadku drogowego. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierujących pojazdami. Okazało się, że byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali dwa dowody rejestracyjne z powodu uszkodzeń powypadkowych.

Przeczytaj także: Fatalne warunki w Starogardzie. Zasypane chodniki, połamane drzewa [Zdjęcia]

Ze wstępnych ustaleń stróżów prawa wynika, że 41-letnia mieszkanka Tczewa jadąc samochodem marki Mercedes 124 w kierunku Malborka nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, tracąc panowanie nad pojazdem. Zjechała na przeciwległy pas ruchu, zderzając się czołowo z autobusem jadącym z przeciwnego kierunku.

41-letnia kierująca mercedesem oraz jej dwóch pasażerów w wieku 11 i 39 lat z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina – a to może być przyczyną tragedii.

/KPP Tczew/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ