Debata społeczna w Szlachcie

664
Wyświetleń

Kierownik Posterunku Policji w Lubichowie oraz Wójt Gminy Osieczna zapraszają mieszkańców na debatę społeczną pn. „BEZPIECZNY DOM – ZADBAJMY WSPÓLNIE O BEZPIECZEŃSTWO”.

Spotkanie odbędzie się 20 marca (poniedziałek) o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Szlachcie.

W trakcie debaty omówiony zostanie stan bezpieczeństwa na terenie gminy Osieczna. Ponadto policjanci przekażą również informacje dotyczące przestępstw popełnianych metodą „na wnuczka lub inkasenta” oraz kradzieży z włamaniem metodą „na śpiocha”. Funkcjonariusze przedstawią także skuteczne sposoby dotyczące przeciwdziałania popełnianiu tych przestępstw.
Przedstawione zostaną również informacje na temat działania i funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda, które są innowacyjną platformą do wymiany informacji na linii społeczeństwo – Policja. Celem organizowanej debaty jest diagnoza potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w kwestii bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na debatę osoby, które chciałyby przekazać swoje propozycje lub uwagi mogące mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa.

PODZIEL SIĘ