Dni Starogardu – V Wielki Jarmark Kociewski

888
Wyświetleń

30 czerwca i 1 lipca br. obchody święta Starogardu Gdańskiego. Starogardzkie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców miasta, okolic i turystów dużo atrakcji. Na scenie wystąpią gwiazdy muzyczne zespoły BRACIA i LemON, Ewa Farna, a publiczność bawić będzie Jerzy Kryszak.

Impreza odbędzie się na placu przy galerii Neptun. Podczas dwóch dni już od godziny 10:00 czynny będzie V Wielki Jarmark Kociewski. Dodatkowo na placu będzie lunapark i inne atrakcje przygotowane z okazji święta miasta.

Dni Starogardu rozpoczną się 30 czerwca w piątek o godzinie 17:00 od przemarszu kolorowego korowodu z Rynku na plac imprezy. Następnie odbędzie się intronizacja Króla Kurkowego i przekazanie klucza do bram miasta przez Prezydenta nowo wybranemu królowi.

Uroczystym i wyjątkowym wydarzeniem będzie przyznanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Starogard Gd. Edwardowi Janowi Pałłaszowi i odznaczenie medalem za zasługi dla Starogardu Gd. Jana Kazimierza Butowskiego.

Pierwszego dnia o godz. 18:00 odbędzie się specjalnie przygotowany koncert orkiestry dętej z SCK pod kierownictwem Kacpra Roszkowskiego.

Występy gwiazd

O godz. 19:00 koncert pierwszej gwiazdy muzycznej zespołu BRACIA – obecnie jednej z najbardziej cenionych grup rockowych w Polsce. Na czele formacji stoją bracia Piotr i Wojciech Cugowscy.

O godz. 21:00 koncert gwiazdy polskiej i czeskiej sceny muzycznej – Ewy Farnej, która przez 10 lat osiągnęła niebywały sukces, a liczbą nagród i wyróżnień muzycznych mogłaby obdzielić wielu artystów. Warto podkreślić, że artystka w tym roku podczas wakacji występuje zaledwie na kilku koncertach w Polsce.

Atrakcje także w sobotę

1 lipca w sobotę impreza rozpocznie się o godz. 15:00 od pokazu rowerowego “Flying Bikes” – grupy przyjaciół, których połączyło wspólne zamiłowanie do Trialu Rowerowego. Od godz. 15:30 zaprezentują się najlepsi tancerze z SCK. Będzie pokaz akrobatek, których trenerką jest Agnieszka Szweda. Następnie o godz. 16:30 koncert zespołu wokalnego “Singers Novi” z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej “Pro Simfonica” ze Starogardzkiego Centrum Kultury pod kierownictwem Wojciecha Gdańca.

Tradycją ostatnich lat są występy artystów kabaretowych. W sobotę o godz. 18:00 zaprezentuje się Jerzy Kryszak – aktor, satyryk, felietonista, reżyser, scenarzysta.

O godzinie 19:20 koncert zespołu The Postman, który wykonuje utwory z repertuaru The Beatles i przeboje polskiego big bitu. Swoją energią i charyzmą na scenie podbija każdą publiczność

Zespół LemON – autorzy takich przebojów jak “Napraw”, “Scarlett”, “Spójrz”, “Nice”, “Jutro” – wystąpią o godz. 21:00. Na polskiej scenie muzycznej to jedna z najbardziej spektakularnych karier ostatniej dekady.

Na zakończenie Dni Starogardu od godziny 23:00 taneczny mix w rytmach house największych przebojów, które miksować będzie starogardzki duet SOULFREAK KOLLEKTIV.

PODZIEL SIĘ