Droga Ze Starogardu Do Gdańska Będzie Przebudowana

1167
Wyświetleń

Droga ze Starogardu do Gdańska będzie przebudowana

Przed końcem 2018 roku nową jakość zyska blisko 24-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 222 od Gdańska do Starogardu Gdańskiego. Rozbudowę drogi planuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, na stronie Zarządu Dróg Wojewódzkich ogłoszony został już przetarg na wyłonienie wykonawcy poszczególnych fragmentów drogi, przebudowa została podzielona na cztery odcinki.

Inwestycja obejmuje 4 odcinku o łącznej długości ok. 23,8km.

Odcinki DW 222 objęte rozbudową to:

Odc. A od granicy m. Gdańska do ronda w miejscowości Straszyn z wyłączeniem odcinka wiaduktu nad Obwodnicą Południową miasta Gdańska (S7) – łączna długość rozbudowy ok. 1,4 km.

Odc. B od Żuławy (od km ok 11+000) do początku miejscowości Trąbki Wielkie – łączna długość rozbudowy ok. 6,3 km.

Odc. C od Gołębiewka do  Gołębiewka – łączna długość rozbudowy ok. 2,6 km.

Odc. D od Godziszewa do miasta Starogard Gdański – łączna długość rozbudowy ok. 13,5 km.

Najdłuższym fragmentem drogi, który zostanie objęty przebudową jest odcinek drogi będący w granicach powiatu starogardzkiego od Starogardu Gdańskiego do Godziszewa.

Przeczytaj także: Starogard. Zmiany w centrum miasta. Zobacz plany przebudowy ulicy Kościuszki

Droga ze Starogardu do Gdańska będzie przebudowana

W ramach zadania droga wojewódzka nr 222 ulegnie całkowitej metamorfozie w związku z realizacją następujących zadań:

– rozbudowa drogi do parametrów odpowiadających przewidywanej klasie technicznej G poprzez zwiększenie szerokości pasów ruchu do 3,5m, korektę łuków poziomych i pionowych, rozbudowę skrzyżowań z drogami niższej kategorii wraz z wykonaniem kanalizacji ruchu lub przebudowę skrzyżowań zwykłych na skrzyżowania typu rondo, ograniczenie liczby zjazdów, itp.

– przebudowa konstrukcji nawierzchni jezdni do nośności 115 kN/oś zgodnie ze standardami występującymi w UE, w celu przeniesienia prognozowanego natężenia ruchu. Nawierzchnia jezdni będzie wykonana z betonu asfaltowego.

Sygnalizacja świetlna na DW 222
Sygnalizacja świetlna na DW 222

– przebudowa istniejących zatok autobusowych oraz budowę zatok autobusowych w rejonie istniejących przystanków.

– przebudowa i budowę chodników, ścieżek rowerowych lub ciągów pieszo-rowerowych, na terenach zabudowy, w rejonie zatok autobusowych poza terenem zabudowy oraz w miejscach gdzie rozdzielenie uczestników ruchu jest konieczne ze względu na duże natężenie ruchu pieszych i/lub rowerzystów. Drogi rowerowe oraz ciągi rowerowo-piesze będą miały nawierzchnię bitumiczną.

– przebudowa i budowę obiektów inżynieryjnych w tym obiektów mostowych.

– wykonanie elementów uspokojenia ruchu w tym azyli na przejściach dla pieszych w terenach zabudowanych oraz wysp wjazdowych na tereny zabudowane,

dw 222 w miejscowości kokoszkowy
DW 222 w miejscowości Kokoszkowy

– zapewnienie odpowiedniego odwodnienia korpusu drogowego poprzez: odtworzenie i budowę  system rowów przydrożnych, budowę zbiorników retencyjnych lub retencyjno-infiltracyjnych

-budowę nowego lub przebudowę istniejącego oświetlenia drogowego na terenach zabudowy oraz w innych miejscach wymaganych przepisami prawa. Oświetlenie będzie wykonane w technologii tradycyjnej lub w technologii LED.

– przebudowę istniejących sygnalizacji świetlnych: wzbudzanych na przejściach dla pieszych w miejscowościach: Siwiałka, Kokoszkowy, Gołębiewo Wielkie i Trzcińsk.

– budowę miejsca do ważenia pojazdów w miejscowości Siwiałka.

Zadanie ma być wykonane do 30 listopada 2018 r. Do 21 marca inwestor czeka na oferty od wykonawców zainteresowanych realizacją tego zadania.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ