Dzień Tczewa Z Atrakcjami. Inscenizacja Historyczna I Koncert Anity Lipnickiej

397
Wyświetleń

tczew

Tczew: 30 Stycznia obchodzić będziemy Dzień Tczewa – największego miasta Kociewia. Jak co roku miasto przygotowało ciekawe wydarzenia artystyczne i kulturalne. Czego możemy się spodziewać w tym roku? W planach m. in. msza, uroczysta sesja, inscenizacja historyczna na placu Hallera i wreszcie koncert Anity Lipnickiej.

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki oraz przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Augustyn zapraszają na uroczystości z okazji Dnia Tczewa – 30 stycznia.

30 stycznia od 1992 roku obchodzony jest jako Dzień Tczewa. Jest to pamiątka wkroczenia wojsk gen. Józefa Hallera do Tczewa w 1920 roku. 30 stycznia to okazja nie tylko do historycznych refleksji i przypomnienia powrotu miasta do Macierzy, ale także sposobność nagrodzenia tych, którzy zasłużyli się dla Tczewa swoją pracą, osiągnięciami.

Przeczytaj także: Starogard. Straż miejska w nowym budynku

Również w tym roku – 30 stycznia, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej przekazane zostaną najważniejsze wyróżnienia prezydenta i samorządu miasta: Honorowy Obywatel Miasta Tczewa oraz Tczewianin Roku. Honorowym Obywatelem Tczewa, zgodnie z uchwała podjęta w grudniu ub. r., zostanie Kazimierz Zimny – za etycznie wzorową postawę sportowca, trenera i działacza sportowego, którego osiągnięcia sportowe i umiejętności zawodowe wpływały na promocję miasta Tczewa w kraju i za granicą. O tym, kogo wyróżni prezydent  nagrodą Tczewianina Roku dowiemy się dopiero podczas sesji.

Program obchodów Dnia Tczewa – 30 stycznia 2016 r.

9.30  –  Uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców Tczewa  w  Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św.

10.30  –  Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w CKiS przy ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 10 w Tczewie.

Program uroczystej sesji:

  1. Otwarcie sesji i powitanie gości.
  2. Wystąpienie okolicznościowe.
  3. Prezentacja.
  4. Wręczenie wyróżnienia Honorowy Obywatel Miasta Tczewa.
  5. Wręczenie nagrody „Tczewianin Roku 2015”.
  6. Wręczenie wyróżnienia Rady Programowej KKE „Pierścień Mechtyldy”.
  7. Podziękowania.
  8. Zakończenie sesji.

12.00 – plac Hallera, inscenizacja historyczna z okazji powrotu Tczewa do Polski w 1920 roku, – przemarsz ulicami Tczewa z placu Hallera do Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4,
12.45 – Fabryka Sztuk, otwarcie wystawy „20 lat wolności. Tczew 1920-1939”,
16.00 – koncert Anity Lipnickiej (sala widowiskowa CKiS) – dystrybucję bezpłatnych wejściówek prowadziło CKiS

/Urząd Miejski w Tczewie/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ