Ferie Zimowe W Starogardzie Gdańskim. Sprawdź Jak Spędzić Je Aktywnie

660
Wyświetleń

ferie zimowe w Starogardzie gdańskimFerie Zimowe w Starogardzie Gdańskim

Już w najbliższy poniedziałek (15.02.2016) rozpoczną się długo wyczekiwane przez uczniów ferie zimowe, czyli dwutygodniowy czas wolny od szkolnych zajęć. W Starogardzie Gdańskim wiele instytucji przygotowało ciekawe zajęcia, warsztaty dla dzieci i młodzieży, dzięki czemu można spędzić ten czas w sposób aktywny i twórczy.

Zajęcia i atrakcje zaplanowały m. in Ośrodek Sportu i Rekreacji, Biblioteka Miejska a także SM Kociewie. Ferie zimowe w Starogardzie Gdańskim można spędzić w wielu miejscach, oto one:

Lodowisko

Lodowisko przy Hali Miejskiej OSIR będzie czynne w dni powszednie w godz.: 8.00 – 20.30, zaś w soboty i niedziele od 10.00 do 20.30. Jazda w dni powszednie będzie się odbywać przed południem w dwóch godzinnych blokach, z 45 minutową przerwą pomiędzy godziną 11.15 a 12.00, a po południu w trzech z półgodzinnymi przerwami po każdym bloku. W weekendy od 10 do 14 z półgodzinnymi przerwami po każdej godzinie jazdy i tak samo od 15 do 20.30.

Cena jednorazowego, godzinnego wejścia jest stała dla wszystkich , obowiązuje we wszystkie dni tygodnia i wynosić będzie 5 zł, natomiast w ferie zimowe dzieci i młodzieży do 21 roku życia, studenci, emeryci i renciści będą mogli skorzystać z biletu ulgowego w cenie 3 zł.

więcej informacji o starogardzkim lodowisku

Starogardzkie Centrum Kultury

Starogardzkie Centrum Kultury w dniach 15-26 lutego (od poniedziałku do soboty), zaprasza najmłodszych na zajęcia plastyczne, muzyczne, baletowe, taneczne, rozgrywki sportowe na sali widowiskowej, wspólne zdjęcia, wyjście do Muzeum, do Straży Miejskiej, do Powiatowej Komendy Policji, do Biblioteki Miejskiej, wyjście do Urzędu Miasta. W planach przewidziane jest także spotkanie z Prezydentem Miasta Januszem Stankowiakiem. W ramach zajęć dzieci będą mogły także oglądać bajki, grać w gry intelektualne, udadzą się na spacer do Parku Miejskiego, aby dokarmić kaczki i łabędzie. Odwiedzą też drukarnię. Podczas ferii odbędzie się również Mini Play Back show, w czasie którego będą mogły wykazać swoje talenty i otrzymać nagrody. Na zakończenie czeka ich – zabawa taneczna.,

Biblioteka Miejska

Miejska Biblioteka Publiczna Wypożyczalnia i Czytelnia podczas ferii zimowych w godzinach 11:00-13:00 od poniedziałku do piątku zaprasza najmłodszych wraz z opiekunami do spędzenia czasu w bibliotece. Dzieci będą mogły przeżywać przygody z bohaterami książek, tworzyć prace plastyczne, relaksować się przy muzyce i uczestniczyć w grach oraz quizach. Kącik zabaw dla dzieci będzie czynny w godzinach pracy biblioteki.

Obniżka cen na basen

W okresie  ferii  zimowych  w terminie od 15.02.2016  do 26.02.2016 w dniach powszednich (poniedziałek – piątek) w godzinach od 10.45  do 15.15 obowiązywać będą promocyjne ceny biletów dla dzieci i młodzieży na basen w Starogardzie, który mieści się przy ulicy Zblewskiej (PSP nr 1). Ceny biletów: Dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjum – 3 zł, Młodzież szkół ponadgimnazjalnych i studenci – 5 zł

Spółdzielnia mieszkaniowa Kociewie

Także Spółdzielnia Mieszkaniowa Kociewie organizuje w dniach od 15 do 26 lutego (od poniedziałku do piątku) w godzinach 10:00-14:00  Akcję wakacyjną pod nazwą „Wesoła Zima” w Osiedlowym Domu Kultury na ul. Reymonta 1 oraz w Świetlicach ODK na os. 60-lecia ONP oraz na Al. Wojska Polskiego.

Ferie w Parafii Miłosierdzia Bożego. Ciekawe wycieczki i aktywny wypoczynek

W dniach od 15 do 19 lutego (poniedziałek – piątek) odbędą się ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży w parafii Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim. W planach m. in. wycieczka do Skórcza, zawody sportowe w PSP nr 4, wyjazd do stadniny koni a także wycieczka do Kościerzyny. Wystarczy podejść do zakrystii i zapisać dziecko na udział w zajęciach. więcej informacji na stronie parafii Miłosierdzia Bożego

Środowiskowy Hufiec Pracy

Środowiskowy Hufiec Pracy na Osiedlu 60-lecia ONP 14 proponuje różne ciekawe i niekonwencjonalne zajęcia dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku jednego tygodnia ferii
Szczegółowe informacje pod nr tel. 58 775 30 65 lub 502 857 796.

więcej informacji na temat spędzania wolnego czasu można znaleźć na stronach Urzędu Miasta Starogard a także na stronie Starogardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ