Historia Roja W Kociewskich Kinach. Film Na Który Polska Czekała 50 Lat! [zwiastun]

641
Wyświetleń

Historia Roja w kociewskich kinach

Od tygodnia w kinach można obejrzeć pierwszy film fabularny zrealizowany w hołdzie ”Żołnierzom Wyklętym”. Reżyserem filmu jest Jerzy Zalewski – autor filmów fabularnych „Czarne słońca”, „Gnoje” i dokumentalnych „Tata Kazika”, „Obywatel Poeta”. Scenariusz inspirowany jest dramatycznymi losami Mieczysława Dziemieszkiewicza, pseudonim „Rój” – młodego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego i innych Żołnierzy Wyklętych. W roli tytułowej debiutujący na wielkim ekranie Krzysztof Zalewski-Brejdygant – utalentowany muzyk i wokalista.

Dlaczego warto wybrać się na ten film? Po pierwsze jest zupełnie inny jak sztampowe, powtarzalne co dwa tygodnie historie miłosne, komedie romantyczne i nierealne sytuacje towarzysko – biznesowe, którymi raczy nas kino od wielu lat. Po drugie film ten jest lekcją historii o latach 1945-1956, którą komunistyczna władza Polski próbowała zatajać przed narodem polskim. Po trzecie wreszcie, na ten film czekaliśmy ponad 50 lat, gdyż nawet wolna Polska po 1989 roku nie potrafiła zdobyć się na produkcję takiego filmu a pamięć o Żołnierzach Wyklętych była skrywana.

Zwiastun filmu:


Jednym słowem zobaczcie trailer i zapraszamy do kin. W Starogardzie Historia Roja wyświetlana jest w kinie Cinema City a w Tczewie w kinie Helios.

Zapraszamy!

fot. oficjalny zwiastun filmu Historia Roja

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ