Historyczne wydarzenie w Starogardzie z inicjatywy posła Jana Kiliana

648
Wyświetleń

Wielkie wydarzenie w Starogardzie!!!  Już jutro  z inicjatywy naszego posła Jana Kiliana gościć będziemy posłów zasiadających w sejmowej Komisji Infrastruktury.

Po raz pierwszy w historii w Starogardzie Gdańskim odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Komisji Infrastruktury polskiego parlamentu. Oprócz posłów swój udział zapowiedzieli przedstawiciele ministerstwa, w tym wiceminister Kazimierz Smoliński oraz Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

W czasie dwudniowego posiedzenia (18-19 maja) poruszonych zostanie wiele ważnych tematów dotyczących infrastruktury miasta Starogard a także powiatu starogardzkiego.

W programie Komisji Infrastruktury przewidziano:

– Omówienie perspektyw realizacji Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019 ze szczególnym uwzględnieniem województwa pomorskiego.

– Bezpieczeństwo ruchu drogowego na drogach powiatowych i gminnych na przykładzie powiatów: chojnickiego i starogardzkiego

– Perspektywy budowy obwodnicy Starogardu Gdańskiego na drodze krajowej nr 22

– Komunikacja i infrastruktura kolejowa w południowej części województwa pomorskiego na przykładzie linii kolejowej nr 203

– Perspektywy rozwoju małych i średnich firm w kontekście stanu infrastruktury dróg lokalnych w powiatach starogardzkim i chojnickim.

Z pewnością takie spotkanie jest dużą szansą dla naszych inwestycji, szczególnie dla budowy obwodnicy w mieście. Więcej informacji znajdziecie Państwo na oficjalnym profilu Facebook posła na Sejm RP – Jana Kiliana pod adresem https://www.facebook.com/kilian.jan/

PODZIEL SIĘ