Ilab I Edur Na Pierwszym Miejscu

576
Wyświetleń

1

Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim posiada 2 najlepsze owczarki niemieckie w województwie pomorskim. ILAB i EDUR wraz ze swoim przewodnikiem zajęli I miejsce w eliminacjach wojewódzkich XV Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbyły się pod koniec ubiegłego tygodnia w Gdańsku.

Pod koniec ubiegłego tygodnia odbyły się w Gdańsku eliminacje do XV Kynologicznych Mistrzostwach Policji, w których uczestniczyli przewodnicy psów wyspecjalizowanych do poszukiwania narkotyków i materiałów wybuchowych.

Starogardzką komendę reprezentował asp. Łukasz Kostka – przewodnik 1,5 rocznego ILABA specjalizującego się w poszukiwaniu narkotyków oraz EDURA – 5 letniego owczarka niemieckiego przeszkolonego w zakresie odnajdywania materiałów wybuchowych.

W 3 dniowych zmaganiach przewodnicy reprezentujący poszczególne komendy powiatowe oraz ich czworonożni partnerzy musieli wykazać się umiejętnością, przeszukiwania pomieszczeń, bagaży, środków komunikacji publicznej oraz pojazdów. Dodatkowo policjanci oceniani byli również za ogólne posłuszeństwo psa oraz udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Komisja sędziowska pieczołowicie przyglądała się wszystkim konkurencjom i po podsumowaniu zdobytych punktów ogłosiła wyniki eliminacji.

W klasyfikacji ogólnej I miejsce zajął asp. Łukasz Kostka – funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, który od 4 lat jest przewodnikiem psów tropiących. Jego dwaj podopieczni – ILAB i EDUR wykazali się największą skutecznością w zakresie poszukiwania narkotyków oraz materiałów wybuchowych i w województwie pomorskim są bezkonkurencyjni.

Pod koniec sierpnia br. asp. Łukasz Kostka będzie reprezentował województwo pomorskie na XV Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbędą się w Sułkowicach.

red, za kpp starogard gd.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ