Jan Kilian. Czas Na Ciężką Pracę, Odbudowę Polski.

710
Wyświetleń

jan kilianRozmowa z Janem Kilianem – nowo wybranym posłem – elektem z powiatu starogardzkiego i okręgu gdańskiego.

Gratulujemy wyboru na posła.

Czy ten wybór był dla Pana dużym zaskoczeniem?

Z moich licznych rozmów z mieszkańcami powiatu w czasie kampanii prezydenckiej, a potem parlamentarnej, wysnułem przeświadczenie, że wynik wyborów w naszym powiecie będzie bardzo korzystny dla Prawa i Sprawiedliwości i jestem o tym głęboko przekonany, tym samym dla Polski i Polaków. Kiedy z kandydowania do Sejmu zrezygnowała nasza, partyjna koleżanka, Pani Poseł Daniela Chrapkiewicz, a  potem, w kampanii – bardzo mnie wspierała,  wówczas  – dopuszczałem myśl, że mogę zostać wybrany. I tak się stało.
Jakie cele zakłada sobie Pan na najbliższą kadencję sejmu ? Co jest priorytetem dla Pana, dla Prawa i Sprawiedliwości?

W związku z takim, a nie innym wynikiem wyborów, uważam, że ta kadencja da podwaliny pod Sanację Polski, a czterdziestomilionowy naród, mający odpowiedzialny Parlament i rząd – wykrzesze z siebie siły by zbudować „poważne państwo” , w środkowej Europie. Dokonaliśmy tego w okresie międzywojennym, możemy to powtórzyć teraz, ale na jeszcze większą skalę. Takie jest moje przekonanie.

Jak ocenia Pan wynik Prawa i Sprawiedliwości na Kociewiu i Pomorzu ?

Powiem krótko: na Ziemi Starogardzkiej bez triumfalizmu, na Pomorzu – z pokorą.

Olbrzymim zaskoczeniem było dla wszystkich zainteresowanych wyborami było pokonanie przez Pana swojego głównego konkurenta z ziemi starogardzkiej Sławomira Neumana (PO). Ale również wybór na Sentora Antoniego Szymańskiego (PiS), który wygrał z Patrykiem Gabrielem(PO). Czy Kociewie i powiat starogardzki można nazywać już bastionem PiS ?

Bastion to fortyfikacja obronna. Prawo i Sprawiedliwość w powiecie starogardzkim nie zamierza się okopać i bronić. Będzie się rozwijać, by być sprawnym pasem transmisyjnym dobrych zmian, które zainicjuje nowy rząd.

 Dziękuję za rozmowę i życzymy powodzenia w realizacji zamierzonych celów.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ