Jan Kilian. Kociewie I Pomorze Potrzebuje Dziś Dobrych Zmian!

730
Wyświetleń

jan kilianWywiad z Janem Kilianem. Radnym powiatu starogardzkiego, przewodniczącym Prawa i Sprawiedliwości w powiecie starogardzkim, inżynierem.

Panie przewodniczący jakie działania podejmie pan w sejmie? Jakie problemy są priorytetowe dla Prawa i Sprawiedliwości?

Prawo i Sprawiedliwość od ośmiu lat będąc w opozycji przygotowało wiele projektów ustaw, które miały na celu poprawę losu zwykłego obywatela. Program Prawa i Sprawiedliwości jest odpowiedzią na dzisiejsze problemy Polaków, powstał w wyniku wielu spotkań w różnych częściach naszej ojczyzny. Spotkania te pokazały prawdziwy obraz Polski, to przede wszystkim emigracja młodego pokolenia, bezrobocie, służba zdrowia ale także brak zainteresowania z strony państwa instytucją rodziny. W sejmie należy zająć się przede wszystkim polityką prorodzinną. Program 500 zł miesięcznie na każde dziecko nie tylko poprawi los milionów polskich rodzin, które dziś często utrzymują się z pracy rodziców, którzy zarabiają miesięcznie ok. 1500 zł.  Program ten może przełamać także kryzys demograficzny, dziś w Polsce rodzi się coraz mniej dzieci, czas temu zaradzić, trzeba działać a nie mówić, że na nic nie ma pieniędzy, że nic nie da się zrobić. Drugą kwestią jest podniesie kwoty wolnej od podatku, to przede wszystkim ulga dla najuboższych osób, których dziś w Polsce jest bardzo wiele.

Spotyka się pan z mieszkańcami Kociewia, podkreślając swoje hasło wyborcze ”Praca, nie obietnice”. Jak to hasło wpisuje się w Kociewie?

Moje hasło to odpowiedź na dziesiątki spotkań, które odbyłem. Spotykając się z mieszkańcami Skórcza, Lubichowa, Smętowa, Zblewa, Skarszew, Starogardu, Tczewa wszędzie słyszałem, że nie ma miejsc pracy, że nie ma także godnej płacy, dlatego zwłaszcza w Starogardzie – mieście poprzemysłowym słowo praca ma szczególne znaczenie. Ja chce tą pracę, szacunek do niej odbudować i dlatego jednym z głównych zadań będzie odbudowa przemysłu na Kociewiu, zwłaszcza w powiecie starogardzkim i mieście Starogard.

Aktywnie wspiera pan inicjatywy na rzecz Kociewia, ostatnio był pan na konferencji dotyczącej obwodnicy dla Starogardu. Jak ocenia pan działania Platformy Obywatelskiej, w tym Sławomira Neumanna na rzecz budowy obwodnicy dla Starogardu?

Chciałbym wyraźnie podkreślić, że sprawa obwodnicy  jest dla mieszkańców Starogardu i okolic bardzo ważna i według mnie powinna ona powstać zdecydowanie szybciej i w tej sprawie nie powinno być sporów politycznych. Niestety wszyscy widzimy jak jest, mamy 2015 rok a obwodnicy, która  była obiecywana już od wielu lat ciągle nie widać  Ostatnie 8 lat to były rządy Platformy Obywatelskiej a to rząd przeznacza środki na budowę dróg krajowych. Platforma miała ministra transportu z Pomorza, Starogard ma posła, wiceministra zdrowia – Sławomira Neumanna. Niestety jak widać za wiele z tą sprawa nie zrobiono i realny termin oddania drogi to dopiero 2022 rok. To pokazuje, że Starogard potrzebuje skutecznego posła, który lepiej będzie dbał o sprawy Kociewia. Ja nie chcę obiecywać jak inni, moje motto to praca, nie obietnice i ciężką pracą będę pracował dla Kociewia by sprawę obwodnicy ale także inne zacząć wreszcie realizować. Będę to czynił w Sejmie jeżeli mieszkańcy Pomorza mi zaufają. Kociewie zasługuje na więcej! Kociewie i Pomorze potrzebuje dziś dobrych zmian!

Dziękuje za rozmowę!

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ