Jan Kilian W Sejmie. ''Wprowadzimy Darmowe Leki Dla Seniorów'' Dotrzymujemy Słowa!

897
Wyświetleń

jan kilian w sejmie

Jan Kilian – Poseł Prawa i Sprawiedliwości wystąpił w dniu 17 marca w Sejmie podczas debaty dotyczącej sprawozdania Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych
innych ustaw.
Pochodzący ze Starogardu Gdańskiego poseł zabrał głos podczas debaty w parlamencie broniąc projektu przygotowanego przez Ministerstwo Zdrowia dotyczącego wprowadzenia darmowych
leków dla seniorów.

Sejm ustawę przyjął i jest to kolejna obietnica wyborcza zrealizowana przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie. Jak informowaliśmy wcześniej od 1 kwietnia rusza rządowy Program Rodzina 500 Plus a w przygotowaniu są kolejne projekty ustaw dotyczące m . in. minimalnej stawki godzinowa za pracę – 12 zł.

Całość wstąpienia posła Jana Kiliana ”Pani Marszałek! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Nie jestem członkiem Komisji Zdrowia i nie wiem, co powiedział minister Radziwiłł, ale wiem na pewno, że w czasie całej kampanii była mowa o tym, że nie wszystkie leki, tylko wybrana lista leków. Tak, proszę państwa, to był fakt. Proszę państwa, w tej chwili okazuje się, że wszyscy państwo byście chcieli, przynajmniej część tej strony sali, dać wszystkim za darmo wszystkie leki. Otóż nie, kampania wyglądała troszkę inaczej.

Proszę państwa, ja stałem za pierwszym stołem w aptece do października, widziałem te drżące ręce pacjentów, którzy stoją w kolejce, zastanawiają się, jak wydobyć ten banknot z tego portfelika. I ci ludzie najlepiej doceniają to, co robimy dla tej grupy społecznej.

Dlatego zwracam się z zapytaniem do pana ministra: Czy właśnie ta grupa społeczna nie jest grupą najbardziej potrzebującą, której trzeba pomóc w pierwszej kolejności? Czy to prawda, że system, który w tej chwili funkcjonuje, nie jest jeszcze na tyle doskonały, aby można było powierzyć to wypisywanie leków grupie lekarzy pierwszego kontaktu? Dziękuję bardzo. (Oklaski)”.

fot. VideoSejm/JanKilian

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ