Jan Kilian: Starogard potrzebuje czystego powietrza. Mamy plan nowego parku w Starogardzie i 5 hektarów nowej zieleni

2477
Wyświetleń

Ostatni szokujący raport Najwyższej Izby Kontroli wskazuje, że Starogard Gdański jest najbardziej zanieczyszczonym miastem na Pomorzu i jednym z najbardziej zatrutych w Polsce.

Przeczytaj także: 12 października otwarcie Alei Wojska Polskiego i węzła przy dworcu PKP.

W związku z tym działania na rzecz ochrony środowiska powinny być priorytetem dla nowych władz w Starogardzie Gdańskim. Problem ten zauważa i podkreśla na wszystkich debatach i spotkaniach przedwyborczych w Starogardzie poseł na Sejm RP – Jan Kilian.

“Zdecydowanie postawimy na czyste i ekologiczne miasto, a zatem mówiąc konkretnie chcemy w ciągu pięciu lat kadencji nasadzić 5 hektarów nowej zieleni w mieście. W plan ten wpisuje się projekt stworzenia nowego, pięknego i dużego parku na południu Starogardu, tak aby mieszkańcy ulicy Kociewskiej, Korytybskiej czy Lubichowskiej mieli duży, ciekawie zagospodarowany park „pod ręką”, w zasięgu kilkuset metrów od ich domów.  Drzewa nie tylko „pochłaniają” zanieczyszczenia z powietrza, redukują także hałas, magazynują wodę opadową, dają przyjemny cień w upalne, letnie dni. Wszyscy widzimy następujące zmiany klimatu, dlatego miasto musi być na to przygotowane, więcej zieleni i mniej betonu w Starogardzie to kapitał na przyszłość dla nas wszystkich przekonuje poseł Jan Kilian”.

To wielka szansa rozwoju dla Starogardu Gdańskiego

“Dziś tysiące osób ucieka z Trójmiasta w poszukiwaniu ciszy, spokoju i świeżego powietrza. Starogard ma tu zatem wielkie możliwości do działania, ponieważ możemy skutecznie przyciągać nowych mieszkańców do naszego miasta poprzez tworzenie atrakcyjnego  i przede wszystkim zdrowego otocznia. W tym obszarze mówimy także o programie „Czyste Powietrze”, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli zmodernizować system grzewczy w swoich domach na ekologiczne kotły grzewcze wraz z ociepleniem swoich budynków. Prezydent miasta musi myśleć długofalowo i perspektywicznie, więcej zieleni w Starogardzie i czystsze powietrze to wizja pomyślnego i stabilnego rozwoju naszego miasta na długie lata”  stwierdza poseł.

Chciałbym także powiedzieć, że mamy kompleksowy program dla Starogardu i przedstawiana na spotkaniach z mieszkańcami “Piątka dla Starogardu” jest jednym z jego elementów.

Kliknij po więcej!
Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ