Jarmark św. Bernarda w Pelplinie za nami! ZDJĘCIA, VIDEO

1091
Wyświetleń

W czwartek (15 sierpnia) odbył się po raz kolejny dzień Świętego Bernarda –  Patrona Miasta Pelplina To cykliczne wydarzenie jest jednym z najważniejszych świąt miasta Pelplin. W swej formie i treści nawiązuje do cysterskich korzeni Pelplina oraz lokalnych tradycji i obyczajów.

Dopisała pogoda, dopisała frekwencja, co było widać wczoraj na placu nad Wierzycą. Podczas imprezy promowane były miody, zioła oraz dary runa leśnego.

Uroczystości rozpoczęły się od  Mszy św. pod przewodnictwem Biskupa Pelplińskiego, od godziny jedenastej do późnych godzin popołudniowych trwał prawdziwy kociewski jarmark. Miały miejsce m.in.  prezentacje kół pszczelarskich – pszczelarstwo dawniej i dziś, kiermasz sprzętu pszczelarskiego, rękodzieła ludowego i artystycznego, stoiska z ziołami i kosmetykami, stoiska z miodami, produktami pszczelimi, degustacje czy prezentacja drzew i krzewów miododajnych i wiele innych.

Odbył się także Koncert Johny Rogers z zespołem, a także występ Koła Gospodyń z Janiszewa i Turniej Kół Gospodyń Wiejskich gmin: Pelplin – Skarszewy.

Kacper Płażyński – Przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska podczas jarmarku w Pelplinie

Patronat Honorowy:nad imprezą objął Bp Ryszard Kasyna – Biskup Pelpliński, a także Mirosław Chyła – Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin.

Kacper Płażyński – Przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska podczas jarmarku w Pelplinie

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ