Kacper Płażyński na szlaku spotkań z mieszkańcami Kociewia

1091
Wyświetleń
Kacper Płażyński podczas festiwalu Gospel w Gniewie

Dziesiątki spotkań, setki rozmów z mieszkańcami i tysiące spotkanych osób – tak pracuje podczas kampanii Kacper Płażyński – Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska, a także kandydat PiS w nadchodzących wyborach do Sejmu RP.

Poznajmy bliżej Kacpra Płażyńskiego i wspólnie z nim wyruszmy w podróż, którą odbywa po Kociewiu w ostatnich miesiącach.

Spotkania z mieszkańcami Kociewia Kacper Płażyński rozpoczął  dużo wcześniej niż określa to kalendarz wyborczy, już jako Radny Miasta Gdańska odwiedzał Starogard Gdański podczas okolicznościowych wydarzeń patriotycznych, spotykał się także z mieszkańcami miasta  i różnymi stowarzyszeniami – m..in. z Klubem Gazety Polskiej czy Stowarzyszeniem Prawy Starogard.

“Bardzo cenię sobie możliwość rozmowy z mieszkańcami, to tak naprawdę od rozmowy wszystko się zaczyna, to wtedy poznajemy oczekiwania mieszkańców i możemy podejmować działania mające na celu rozwiązywanie i tych małych i tych większych problemów – dlatego postanowiłem, że spotkania z mieszkańcami – te bezpośrednie – twarzą w twarz będą moim mottem i celem, gdyż politykę i działalność publiczną postrzegam właśnie tak, jako służbę zwykłemu człowiekowi” – mówił Kacper Płażyński na początku objazdu po Kociewiu.

Kacper Płażyński podczas spotkania z mieszkańcami w Tczewie
Kacper Płażyński podczas spotkania z mieszkańcami w Tczewie

15 sierpnia Kacper Płażyński podczas Dni Świętego Bernarda – Patrona Miasta Pelplina spotkał się z mieszkańcami miasta. Co usłyszał od mieszkańców? “To były bardzo dobre rozmowy, było wiele podziękowań dotyczących tego co udało się już w Polsce zrealizować, ale podkreślano także jak ważne jest to, aby nie zapominać o małych, często odległych od miasta wojewódzkiego miejscowościach. Mieszkańcy podkreślają, że tu chcą żyć i pracować i dlatego ważne, aby kontynuować dobry kurs w następnych latach i dalej prowadzić mądrą i przede wszystkim skuteczną politykę zrównoważonego rozwoju, którą w skrócie wyrażają m.in. takie programy jak modernizacja dróg lokalnych, na które w powiecie starogardzkim rząd przeznaczył w 2019 roku ponad 25 mln zł, a w tczewskim blisko 3 mln zł.” – zaznaczył Kacper Płażyński.

Kacper Płażyński podczas spotkania z mieszkańcami w Pelplinie
Kacper Płażyński podczas spotkania z mieszkańcami w Pelplinie

Im częściej Kacper Płażyński spotykał się z mieszkańcami Kociewia, tym częściej był zapraszany w różne, często odległe części powiatu starogardzkiego czy tczewskiego, do których rzadko zaglądają politycy z “pierwszych stron” lokalnych gazet. W niedzielę, 18 sierpnia odwiedził Skarszewy – miasto w północnej części powiatu starogardzkiego, podczas pikniku rodzinnego, w którym mieszkańcy nie tylko chwalili program Rodzina 500+, ale także wskazywali na konieczne do rozwiązania problemy związane z dalszym wspieraniem polskich rodzin.

Kacper Płażyński w Skarszewach
Kacper Płażyński w Skarszewach
Kacper Płażyński w Skarszewach

17 sierpnia w Gniewie podczas Festiwalu Muzyki Gospel Kacper Płażyński spotkał się z wieloma młodymi osobami. “Jestem niesamowicie podbudowany tym co tutaj zobaczyłem, wiele młodych osób potrafi bawić się i rozmawiać o wielu ciekawych tematach przy dobrej, mogę powiedzieć nawet bardzo dobrej muzyce, która niesie ze sobą wiele często zapominanych w przestrzeni publicznej wartości jak pokój, dobro, miłość do Boga i bliźnich – to piękne, że na Kociewiu – tak bardzo przywiązanym do tych wartości regionie na Pomorzu mają miejsce takie wydarzenia, oby było ich jak najwięcej – także w innych, większych miastach” – powiedział Kacper Płażyński.

Kacper Płażyński podczas festiwalu Gospel w Gniewie
Kacper Płażyński podczas festiwalu Gospel w Gniewie

Tych spotkań było znacznie więcej, we wrześniu Kacper Płażyński spotkał się z mieszkańcami gminy Osiek, a także z mieszkańcami Starogardu Gdańskiego, z którymi odbył szereg rozmów o problemach dotyczących samorządu lokalnego, poprzez problemy małych przedsiębiorców, wreszcie kończąc na dyskusji o reformie polskiej szkoły i konieczności zwiększania płac zarówno w sektorze publicznym, jak i szerzej – dla wszystkich pracujących poprzez zwiększanie płacy minimalnej, co jest zresztą jednym z najważniejszych postulatów i priorytetów Prawa i Sprawiedliwości na najbliższe lata.

Kacper Płażyński podczas spotkania z mieszkańcami gminy Osiek
Kacper Płażyński podczas spotkania z mieszkańcami gminy Osiek
Kacper Płażyński podczas spotkania z mieszkańcami Starogardu Gdańskiego

Kacper Płażyński odwiedził także liczne kociewskie targowiska (Starogard Gdański, Pelplin, Tczew, Skórcz), gdzie podczas rozmów z mieszkańcami i sprzedawcami usłyszał wiele ciepłych słów. “Polska lokalna jest tak naprawdę sercem naszego państwa i motorem rozwoju gospodarczego, gdyż małe, często rodzinne firmy generują olbrzymie wpływy do polskiego budżetu. Jestem o tym głęboko przekonany, że jeżeli wyborcy zaufają Prawu i Sprawiedliwości i powierzą nam rządy na kolejne 4 lata, to nastąpi dalszy rozwój małych firm i odbudujemy w naszym kraju klasę średnią i staniemy się prawdziwym państwem dobrobytu, gdzie słowo “solidarność” będzie wyznacznikiem postępowania władz centralnych, jak i mam nadzieję także samorządowych” – mówił Kacper Płażyński.

Kacper Płażyński na rynku w Tczewie
Kacper Płażyński na rynku w Starogardzie Gdańskim

Nie wolno nam także zapominać o naszych bohaterach, o naszej wierze i tradycji, dlatego nie mogło zabraknąć Kacpra Płażyńskiego podczas uroczystości “Serce dla Inki” w Starogardzie Gdańskim, podczas których upamiętniona została wielka bohaterka polskiego podziemia niepodległościowego. Mecenas Kacper Płażyński odwiedził także Piaseczno podczas świętowania narodzin Matki Bożej Najstarszego Sanktuarium Maryjnego na Pomorzu. “Rodzina, wiara i patriotyzm to wielkie wartości, których należy bronić i o które należy walczyć, ponieważ w nich jest wszystko to, co buduje prawdziwie trwałą wspólnotę, zarówno człowieka z Bogiem, człowieka z drugim człowiekiem czyli rodzinę, i obywatela z państwem. O pielęgnowanie takich wartości zabiegałem, zabiegam i pragnę czynić to dalej” – mówił Kacper Płażyński.

Serce dla Inki w Starogardzie Gdańskim
Serce dla Inki w Starogardzie Gdańskim
Kacper Płażyński w Piasecznie
Kacper Płażyński w Piasecznie

Wybory parlamentarne odbędą się już 13 października. Powiat starogardzki i tczewski należy do okręgu wyborczego nr 25, z którego startuje Kacper Płażyński.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ