“Karta Starogardzianina” – kolejna propozycja kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Starogardu

4813
Wyświetleń

 Jan Kilian, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Starogardu Gdańskiego przedstawił kolejną propozycję dla starogardzian. Poseł Prawa i Sprawiedliwości chce wprowadzić Kartę Starogardzianina, która uprawniałaby do darmowej komunikacji miejskiej dla uczniów i zniżek w instytucjach publicznych.
 
Oprócz bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej dla uczniów, posiadacze karty otrzymaliby także 20% zniżki na korzystanie z oferty miejskich muzeów, kąpielisk i lodowisk. Poseł Jan Kilian ma nadzieję, że w przyszłości do programu włączyłyby się firmy prywatne, zwiększając zakres dostępnych dzięki karcie korzyści.

Chcielibyśmy, żeby “Karta Starogardzianina” była, swego rodzaju “przepustką” dla mieszkańców Starogardu do sprawnego i jak najtańszego korzystania z oferty miejskich placówek. Ma to być karta biblioteczna a także umożliwiająca w przyszłości sprawne korzystanie z parkometrów. – mówi Jan Kilian –  kandydat na prezydenta Starogardu.

Jak przekonuje poseł należy docenić mieszkańców Starogardu, że tu mieszkają, pracują i płaca podatki, dlatego wprowadzimy Kartę Starogardzianina. Dzięki niej mieszkańcy zyskają zniżki na basen czy lodowisko, nie będzie konieczne także posiadanie oddzielnej karty bibliotecznej, co sprawi że będzie mniej niepotrzebnych dokumentów w portfelu czy torebce. Kartę mieszkańca będzie mogła uzyskać także osoba, która wykaże  rozliczenie podatku dochodowego w Starogardzie Gdańskim, co za tym idzie dziecko takiej osoby będzie mogło korzystać z postulowanej przez nas bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży.

Nasza filozofia wynika z dogłębnej analizy finansów miasta. Nie jesteśmy w stanie konkurować z okolicznymi gminami ceną gruntów, ale mamy za to ciekawszą ofertę kulturalną, sportową, oświatową i komunikacyjną. Proponowany przez nas system preferencji dla mieszkańców Starogardu Gdańskiego zachęci zatem do pozostawania zwłaszcza młodych osób w Starogardzie. Dzięki temu możemy także zwiększyć wpływy do budżetu miasta, gdyż wielu mieszkańców miejscowości otaczających Starogard i tak na co dzień przebywa w naszym mieście i dla nich karta mieszkańca może okazać się bardzo atrakcyjna. Tak robią inne miasta, dlaczego nie my? Czas to zmienić!

 

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ