Kasparus, Skórcz. 16 Tyś Zł Strat! 19- Latek Zatrzymany Za Włamania

723
Wyświetleń

policjakpp

Kasparus, Skórcz. 16 tyś zł strat! 19- latek zatrzymany za włamania. Starogardzki sąd aresztował 19-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego. Zatrzymany przez dzielnicowych ze Skórcza mężczyzna włamał się do budynku mieszkalnego oraz domku letniskowego. Mężczyzna usłyszał również zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia. Straty spowodowane jego działalnością pokrzywdzeni oszacowali na kwotę ponad 16 tys. zł.

Dzięki pracy funkcjonariuszy ze Skórcza swoją działalność przestępczą zakończył 19-letni mieszkaniec Kociewia. Zatrzymany przez dzielnicowych mężczyzna w kwietniu br. włamał się do budynku mieszkalnego, skąd ukradł poroża jeleni, butelki z alkoholem oraz akcesoria myśliwskie o wartości ponad 10 tys. zł.

Ten sam sprawca włamał się również do domku letniskowego, gdzie ukradł między innymi pompę z hydroforem, baterię prysznicową oraz skrzynkę elektryczną o wartości blisko 2 tys. zł. W trakcie tego włamania mieszkaniec Kociewia powybijał szyby w oknach, zdewastował łazienkę oraz uszkodził kominek powodując dodatkowe straty w wysokości ponad 3800 zł.

Na jego trop wpadli dzielnicowi ze Skórcza, którzy ustalili personalia sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Kasparus. W trakcie przeprowadzonego przeszukania, interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli większość przedmiotów skradzionych w wyniku włamania.

Wczoraj starogardzki sąd aresztował na 2 miesiące zatrzymanego przez policję 19-latka. Mężczyzna został osadzony w areszcie śledczym i w najbliższym czasie odpowie za popełnione przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ