Każdy Ma Swoje „sentymentalia”. Wernisaż Malarstwa Zofii Sumczyńskiej

789
Wyświetleń

 

Wspomnienia, historie sprzed lat. Dźwięki, kolory, zabawki z dzieciństwa. Przepełnione sentymentalnymi uczuciami obrazy Zofii Sumczyńkiej podziwiali dziś miłośnicy sztuki. Wernisaż malarstwa zgromadził 4 listopada br. liczne grono fanów malarki, przenosząc ich w świat marzeń. Gości zebranych w salce Muzeum Ziemi Kociewskiej przywitał dyrektor placówki Andrzej Błażyński.

Sentymentalia, bo pod taką nazwą odbył się dzisiejszy wernisaż autorki, to esencja wspomnień z dziecięcych lat. To powrót do chwil, w których świat wydawał się bardziej magiczny i kolorowy. Na realizację projektu, pozwoliło artystce przyznane przez prezydenta miasta Janusza Stankowiaka  stypendium w dziedzinie kultury. img_8777

W życiu przychodzi moment, w którym nagle stajemy się dorośli. Zaczynamy wtedy poszukiwać dziecięcej radości i tego, co fascynowało nas kiedyś. Modele na poszczególnych obrazach Zofii Sumczyńskiej to zabawki, które kiedyś należały do kogoś. Mają swoją historię, wiążą się z uczuciami i przeżyciami ich właścicieli.

Zofia Sumczyńska

Zofia Sumczyńska

Źródło: Oficjalna strona Urzędu Miasta Starogard Gdański

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ