Kociewie. Do 2020 Ma Powstać Wiślana Trasa Rowerowa

653
Wyświetleń

wiślana trasa rowerowaKociewie: Do 2020 roku ma powstać Wiślana Trasa Rowerowa. W tej sprawie trwają już od kilku miesięcy konsultacje z samorządowcami z Pomorza i Kociewia.

Miasto Tczew również bierze udział w projekcie, który roboczo nazwany jest ”Wiślaną Trasą Rowerową”. Docelowo trasa rowerowa (w tym także) odcinek pomorski, który będzie przebiegał przez powiaty tczewski, gdański, miasto Gdańsk połączy Bałtyk z górami, przy źródle Wisły.

W województwie pomorskim zaplanowano blisko 200 km. dróg dla rowerów, które zostaną wybudowane wzdłuż królowej polskich rzek. Na większości odcinków nie chodzi tylko o ścieżki z masy bitumicznej – ale o całą infrastrukturę towarzyszącą a mianowicie o oznakowanie szlaków, miejsca do wypoczynku i obcowanie z przyrodą. W województwie Pomorskim projekt Wiślanej Trasy Rowerowej przewiduje wyznaczenie szlaków – na lewym brzegu od Wyspy Sobieszewskiej aż do Pieniążkowa (granica województwa pomorskiego i kujawsko – pomorskiego), zaś na prawym brzegu od miejscowości Mikoszewo do Rusinowa na granicy województwa. Co warte zaznaczenia część trasy będzie przebiegać po koronach wałów wiślanych.

rynek stg

Zbudowanie tej trasy przyczyni się ie tylko do poprawy komunikacji rowerowej w obrębie gmin powiatu tczewskiego ale będzie też sporą atrakcją turystyczną Kociewia i Pomorza.

W powiecie tczewskim ścieżka rowerowa przebiegać będzie od wsi Czatkowy w gminie wiejskiej Tczew, poprzez miasto Tczew przy bulwarach wiślanych, dalej przez gminę Subkowy, Pelplin, Gniew aż do Pieniążkowa.

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ