Kokoszkowy: Mieszkańcy Walczą O Budowę Nowych Dróg

694
Wyświetleń

fbffffbb

Gmina Starogard, Kokoszkowy: Stan nawierzchni dróg w największej miejscowości gminy wiejskiej Starogard pozostawia wiele do życzenia. Dynamicznie rozbudowujące się Kokoszkowy posiadają obecnie wiele nieutwardzonych dróg i ulic, które w najbliższym czasie nie są przewidziane do realizacji, jednak mieszkańcy zaczęli w tej sprawie działać. Rozmawiamy z Dawidem Czarneckim, mieszkańcem wsi Kokoszkowy, inicjatorem petycji mieszkańców dotyczącej budowy ulicy Sosnowej oraz przyległych ulic.

Dlaczego zajął się Pan sprawą remontu dróg w naszej miejscowości?

Stan dróg w naszej miejscowości od dłuższego czasu wydaje się problemem dotąd nierozwiązanym. Widać to szczególnie w okresie jesienno – wiosennym, gdy na ulicach po każdej ulewie deszczu tworzą się kałuże oraz wielkie koleiny, które utrudniają poruszanie się zarówno pojazdom jak i pieszym. Zważywszy na fakt, że w Kokoszkowach mieszka ponad 1600 mieszkańców uważam, że nasza miejscowość nie jest należycie modernizowana pod kątem budowy nowych dróg oraz chodników a nasza obecna Radna p. Jolanta Szczurowska nie podejmuje skutecznych działań na rzecz zmiany tej sytuacji, dlatego zacząłem działać razem z mieszkańcami.

SONY DSC SONY DSC

Jakie podjął Pan działania?

Napisałem petycję aby już w tej kadencji Rada Gminy Starogard Gdański podjęła się działań na rzecz budowy ulicy Sosnowej a także przyległych ulic, udało mi się zebrać kilkadziesiąt podpisów mieszkańców naszej miejscowości, którzy popierają tej pomysł, otrzymałem odpowiedź, że wniosek jest zasadny i będzie rozpatrywany przez Radę Gminy na etapie konstruowania budżetu gminy na rok 2015, jednak pieniędzy na realizację tego zadania w tym roku brakuje.

Co zamierza Pan dalej uczynić w tej sprawie?

Celem moim jest znacząca poprawa stanu dróg w naszej miejscowości i będę dalej zmagał się z tą problematyką. Zgadzam się z odpowiedzią, którą otrzymałem z Urzędu Gminy, że ulica Spółdzielcza jest starszą ulicą od ulicy Sosnowej i ulic przyległych. Jak najbardziej popieram budowę ulicy Spółdzielczej, która według mnie powinna być priorytetem inwestycyjnym dla Gminy. Jest to bardzo ważna sprawa, gdyż nie chodzi tylko o wygodne przemieszczanie się samochodów, chodzi przede wszystkim o poprawę bezpieczeństwa dla pieszych i rowerzystów a przy tym zyska estetyka naszej miejscowości co ma też niemałe znaczenie. Będę dalej dążył o budowę nowych dróg w Kokoszkowach i liczę również na wsparcie ze strony mieszkańców.

Dziękuje za rozmowę

Odpowiedź Urzędu Gminy Starogard na petycję złożoną przez Dawida Czarneckiego, mieszkańca miejscowości Kokoszkowy.

odpowfiedz petycja

Red

 

 

 

 

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ