Kokoszkowy: Mieszkańcy Walczą O Budowę Nowych Dróg

348
Wyświetleń

fbffffbb

Gmina Starogard, Kokoszkowy: Stan nawierzchni dróg w największej miejscowości gminy wiejskiej Starogard pozostawia wiele do życzenia. Dynamicznie rozbudowujące się Kokoszkowy posiadają obecnie wiele nieutwardzonych dróg i ulic, które w najbliższym czasie nie są przewidziane do realizacji, jednak mieszkańcy zaczęli w tej sprawie działać. Rozmawiamy z Dawidem Czarneckim, mieszkańcem wsi Kokoszkowy, inicjatorem petycji mieszkańców dotyczącej budowy ulicy Sosnowej oraz przyległych ulic.

Dlaczego zajął się Pan sprawą remontu dróg w naszej miejscowości?

Stan dróg w naszej miejscowości od dłuższego czasu wydaje się problemem dotąd nierozwiązanym. Widać to szczególnie w okresie jesienno – wiosennym, gdy na ulicach po każdej ulewie deszczu tworzą się kałuże oraz wielkie koleiny, które utrudniają poruszanie się zarówno pojazdom jak i pieszym. Zważywszy na fakt, że w Kokoszkowach mieszka ponad 1600 mieszkańców uważam, że nasza miejscowość nie jest należycie modernizowana pod kątem budowy nowych dróg oraz chodników a nasza obecna Radna p. Jolanta Szczurowska nie podejmuje skutecznych działań na rzecz zmiany tej sytuacji, dlatego zacząłem działać razem z mieszkańcami.

SONY DSC SONY DSC

Jakie podjął Pan działania?

Napisałem petycję aby już w tej kadencji Rada Gminy Starogard Gdański podjęła się działań na rzecz budowy ulicy Sosnowej a także przyległych ulic, udało mi się zebrać kilkadziesiąt podpisów mieszkańców naszej miejscowości, którzy popierają tej pomysł, otrzymałem odpowiedź, że wniosek jest zasadny i będzie rozpatrywany przez Radę Gminy na etapie konstruowania budżetu gminy na rok 2015, jednak pieniędzy na realizację tego zadania w tym roku brakuje.

Co zamierza Pan dalej uczynić w tej sprawie?

Celem moim jest znacząca poprawa stanu dróg w naszej miejscowości i będę dalej zmagał się z tą problematyką. Zgadzam się z odpowiedzią, którą otrzymałem z Urzędu Gminy, że ulica Spółdzielcza jest starszą ulicą od ulicy Sosnowej i ulic przyległych. Jak najbardziej popieram budowę ulicy Spółdzielczej, która według mnie powinna być priorytetem inwestycyjnym dla Gminy. Jest to bardzo ważna sprawa, gdyż nie chodzi tylko o wygodne przemieszczanie się samochodów, chodzi przede wszystkim o poprawę bezpieczeństwa dla pieszych i rowerzystów a przy tym zyska estetyka naszej miejscowości co ma też niemałe znaczenie. Będę dalej dążył o budowę nowych dróg w Kokoszkowach i liczę również na wsparcie ze strony mieszkańców.

Dziękuje za rozmowę

Odpowiedź Urzędu Gminy Starogard na petycję złożoną przez Dawida Czarneckiego, mieszkańca miejscowości Kokoszkowy.

odpowfiedz petycja

Red

 

 

 

 

 

Więcej
Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ