Kokoszkowy. Powstaną Dwa Nowe Ronda I Chodniki

1046
Wyświetleń

Kokoszkowy. Powstaną dwa nowe ronda i chodniki

Kokoszkowy. Powstaną dwa nowe ronda i chodniki. Mieszkańcy miejscowości Kokoszkowy mogą mieć powody do radości. Związane jest to z planami całkowitej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 222 łączącej Starogard Gdański z Gdańskiem.

Przebudowa, o której informowaliśmy w tym tygodniu została podzielona na 4 odcinki. Odcinek D to fragment drogi nr 222 od Starogardu Gdańskiego do miejscowości Godziszewo i w całości leży w granicach powiatu starogardzkiego. Zarząd Dróg Wojewódzkich opublikował plany dotyczące przebudowy tego odcinka drogi, dzięki czemu wiemy jak zmieni się organizacja ruchu m .in w miejscowości Kokoszkowy.

Przeczytaj także: Droga ze Starogardu do Gdańska będzie przebudowana

Zmiany będą spore. Po pierwsze powstaną dwa nowe skrzyżowania w formie ronda. Pierwsze z nich umiejscowione będzie na styku ulic Szkolnej i Gdańskiej, drugie natomiast na styku ulic Spacerowej i Gdańskiej. Zmiany te pozwolą na poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców. Uspokojony zostanie ruch na skrzyżowaniach, gdyż kierujący pojazdami będą zwalniać zbliżając się do ronda.

Planowane rondo na styku ulicy Szkolnej i Gdańskiej
Planowane rondo na styku ulicy Szkolnej i Gdańskiej

 

Powstaną też przejścia dla pieszych w formie azylów wyspowych a także nowe chodniki wzłuż ulicy Gdańskiej co w sposób znaczący powinno wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców. Co ważne dla rowerzystów nie ma informacji dotyczącej budowy ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 222, a przygotowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich projekt nie uwzględnia budowy ścieżki rowerowej na odcinku D od Starogardu Gdańskiego do miejscowości Godziszewo.

 

kokoszkowy rondo spacerowa gdańska
Planowane rondo na styku ulicy Spacerowej i Gdańskiej

 

Przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 222 ma zostać rozstrzygnięty w pierwszej połowie 2016 roku, pierwsze pracę mogą ruszyć na jesień 2016 roku a całość przebudowy ma zostać zakończona do jesieni 2018 roku.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ