Koncert Orkiestry Z Białorusi W Starogardzkim Kinie Sokół

845
Wyświetleń

Koncert orkiestry z Białorusi

W ramach Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu 9 kwietnia o godzinie 19:00 w kinie “Sokół” odbędzie się koncert 50. osobowej Symfonicznej Orkiestry Estradowej Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku pod dyrygenturą Anatolija Kudzina. Wstęp wolny – jednak wcześniej trzeba nabyć zaproszenia, które są do nabycia w recepcji Starogardzkiego Centrum Kultury i kasie kina “Sokół”.

Od kilku lat sprowadzane w ramach festiwalu orkiestry z Białorusi z wielkim sukcesem występowały w różnych miastach województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego (były to zespoły: Młodzieżowa Orkiestra Cymbałowa, Państwowa Orkiestra Bałałjkowa, Symfoniczna Orkiestra Młodych Talentów Republiki Białoruś, Państwowy Chór Ludowy im. Ogińskiego ze Smargoni). W tym roku został zaproszony wyjątkowy profesjonalny zespół – Symfoniczną Orkiestrę Estradową Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku, która planuje zagrać siedem koncertów na Pomorzu w terminie od 6 do 11 kwietnia 2016 r.

IMG_8388

Symfoniczna Orkiestra Estradowa składa się z najzdolniejszych studentów wydziału estradowego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku. Już po kilku latach pracy orkiestra zdobyła I miejsce na konkursie stołecznych orkiestr studenckich. Skład repertuaru orkiestry ciągle się poszerza. Orkiestra ma w repertuarze zarówno  najpopularniejsze przeboje światowych kompozytorów muzyki estradowej, jak i oryginalne opracowania ludowych białoruskich pieśni. W ostatnich sześciu latach zespół z wielkim sukcesem występował w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Polsce, niejednokrotnie brał udział w popularnych rosyjskich musicalach i dokonywał nagrań do produkcji filmowych. W ciągu 15 lat istnienia orkiestra dała ponad 350 koncertów. W Festiwalu Kultury Białoruskiej Symfoniczna Orkiestra Estradowa bierze udział po raz pierwszy.

Anatolij Kudzin – dyrygent oraz dyrektor artystyczny Symfonicznej Orkiestry Estradowej Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku. W 1986 roku z wyróżnieniem ukończył Białoruską Państwową Akademię Muzyczną na wydziale dyrygentury orkiestrowej, a od 1987 roku pracuje na Białoruskim Państwowym Uniwersytecie Kultury i Sztuki w Mińsku. W tym okresie poświęca się działalności dydaktycznej i naukowej, kształcąc przyszłych dyrygentów i wykonawców estradowych, a także zdobywając stopień docenta sztuk pięknych. W ciągu 30 lat pracy akademickiej Anatolij Kudzin był niejednokrotnie odznaczany przez władze uczelniane i państwowe. Jest członkiem Białoruskiego Kongresu Orkiestr Dętych, członkiem Stowarzyszenia Działaczy Muzycznych, laureatem V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dętej, laureatem nagrody na Ogólnokrajowym Konkursie Orkiestr Dętych “Białoruskie Fanfary”, a także kilkakrotnie był odznaczany przez Ministerstwo Kultury za wkład w szerzenie muzycznej tradycji ziemi białoruskiej. Od roku 2000 Anatol Kudzin uczestniczy w założeniu symfonicznej orkiestry estradowej przy Białoruskim Państwowym Uniwersytecie Kultury i Sztuki w Mińsku, która pod jego batutą osiągnęła niebywałe sukcesy.

Link do koncertu orkiestry z Białorusi:

https://www.youtube.com/watch?v=_5mBubnDk7Q

/SCK/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ