Koniec remontu “Berlinki” w Czarlinie?! Na budowie brak sprzętu

2362
Wyświetleń

Tczew/Czarlin: W ostatnich dniach wielu mieszkańców Kociewia zainteresowała sprawa przebudowy “Berlinki” w okolicach węzła Czarlin. Budowa, która miała się planowo zakończyć w listopadzie 2019 roku stoi obecnie pod znakiem zapytania.

Prace na odcinku Czarlin – Knybawa (3,5 km drogi wraz z węzłem w Czarlinie) wykonawca (konsorcjum TRAKCJA PRKiL) ma wykonać do listopada, ale zlecająca prace Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zastanawia się, czy tempo robót na to pozwoli.Co jest powodem tych obaw?

Z budowy zniknęło wiele sprzętu, a roboty postępują bardzo wolno. Remont był bardzo wyczekiwany, ponieważ  trasa nie przechodziła poważniejszych remontów od czasu powstania – a wybudowano ją jeszcze za rządów III Rzeszy. Tymczasem to właśnie tędy przebiega ruch tranzytowy w linii wschód – zachód w śladzie Drogi Krajowej nr 22, która łączy Gorzów Wielkopolski z Elblągiem. Koszt prac projektowych i budowlano-montażowych wynosi ok . 35 mln zł.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy  TRAKCJA PRKiI – konsorcjum, które prowadzi przebudowę nie odpowiedziało na  zapytania lokalnych mediów dotyczące postępu prac

fot. GoogleMaps

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ