KP Starogard zremisował z Lechią Gdańsk 1:1

1081
Wyświetleń

Remisem 1:1 zakończył się w towarzyski mecz Lechii Gdańsk z KP Starogard na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim. Spotkanie odbyło się 13 października z okazji 10-lecia istnienia Klubu Piłkarskiego Starogard.

13 października Miejski Stadion im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim wypełnił się kibicami. Blisko 1000 sympatyków piłki nożnej przyszło zobaczyć towarzyski mecz KP Starogard vs. Lechia Gdańsk. Lider Extraklasy zremisował ze starogardzianami 1:1. Dla Lechii Gdańsk bramkę w 7 minucie meczu strzelił Steven Vitoria. W 73 minucie do remisu doprowadził Przemysław Kuss, strzelając gola dla KP Starogard.

KP Starogard – Lechia Gdańsk 1:1 (0:1)
Bramki: Vitoria (7.) – Kuss (74.)
Skład Lechii w pierwszej połowie: Dusan Kuciak – Joao Nunes, Błażej Augustyn, Steven Vitoria, Grzegorz Wojtkowiak – Ariel Borysiuk, Mateusz Sopoćko, Karol Fila – Michał Mak, Artur Sobiech, Jakub Arak.
Skład Lechii w drugiej połowie: Zlatan Alomerović – Filip Dymerski, Grzegorz Wojtkowiak, Jakub Kapuściński, Dominik Szukiełowicz – Jakub Lizakowski, Mateusz Ciegiełka, Karol Landowski, Jan Kopania, Adrian Petk – Sebastian Rugowski.

/Fot, artykuł/ UM Starogard Gdański

Drużynę KP Starogard założyło grono przyjaciół piłki nożnej w 2008 roku. Zespól rozpoczął rozgrywki w klasie B i z roku na rok piął się w górę.

– Dzisiaj  III- ligowa drużyna biało-zielono-białych zajmuje drugie miejsce w tabeli z wynikiem 22 punktów. Starogard długo na to czekał i w pełni na to zasłużył. Wcześniej tylko Włókniarz Starogard i Wierzyca Starogard grały na tym szczeblu – powiedział wiceprezes Klubu Adam Sobecki. – Dzisiaj jesteśmy dumni z naszych zawodników, że powrócili do tradycji.