Kradli Prąd I Uprawiali Uprawę Konopi Indyjskich. FOTO

754
Wyświetleń

a1

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 2 mężczyzn podejrzewanych o uprawianie konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli 71 doniczek z tą rośliną. Zlikwidowana przez funkcjonariuszy plantacja mieściła się na piętrze budynku mieszkalnego w gminie Skórcz. Podczas przeszukania okazało się, że sprzęt wykorzystywany do jej uprawy zasilany jest kradzioną energią elektryczną.

Wczoraj przed południem funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Plantacja tych roślin zorganizowana była na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Skórcz.

Podczas prowadzonego przeszukania na piętrze budynku mieszkalnego policjanci znaleźli przygotowane do tego celu pomieszczenie. Mundurowi zabezpieczyli 71 krzaków konopi indyjskich oraz nasiona i skrzynki z rozsadami. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że przeszukiwany budynek posiadał nielegalne przyłącze energii elektrycznej, a instalacja wspomagająca wzrost roślin zasilana była kradzionym prądem.

Policjanci zatrzymali także 39-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, który przebywał w przeszukiwanym budynku i zajmował się uprawą zakazanych w Polsce roślin.

Kilka godzin później do policyjnego aresztu trafił 54-letni mieszkaniec Trójmiasta, który był właścicielem nielegalnej plantacji. Kryminalni zatrzymali go na terenie Gdańska.

W najbliższym czasie obaj zatrzymani usłyszą zarzuty dotyczące uprawy narkotyków. Za popełnienie tego przestępstwa grozi do 3 lat więzienia. Dodatkowo właściciel posesji odpowie również za kradzież energii elektrycznej.

a3 a2 a1

 

 

 

Za KPP Starogard Gd

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ