Kradli Prąd I Uprawiali Uprawę Konopi Indyjskich. FOTO

0
259
Wyświetleń
Reklama

a1

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 2 mężczyzn podejrzewanych o uprawianie konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli 71 doniczek z tą rośliną. Zlikwidowana przez funkcjonariuszy plantacja mieściła się na piętrze budynku mieszkalnego w gminie Skórcz. Podczas przeszukania okazało się, że sprzęt wykorzystywany do jej uprawy zasilany jest kradzioną energią elektryczną.

Wczoraj przed południem funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Plantacja tych roślin zorganizowana była na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Skórcz.

Podczas prowadzonego przeszukania na piętrze budynku mieszkalnego policjanci znaleźli przygotowane do tego celu pomieszczenie. Mundurowi zabezpieczyli 71 krzaków konopi indyjskich oraz nasiona i skrzynki z rozsadami. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że przeszukiwany budynek posiadał nielegalne przyłącze energii elektrycznej, a instalacja wspomagająca wzrost roślin zasilana była kradzionym prądem.

Policjanci zatrzymali także 39-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, który przebywał w przeszukiwanym budynku i zajmował się uprawą zakazanych w Polsce roślin.

Kilka godzin później do policyjnego aresztu trafił 54-letni mieszkaniec Trójmiasta, który był właścicielem nielegalnej plantacji. Kryminalni zatrzymali go na terenie Gdańska.

W najbliższym czasie obaj zatrzymani usłyszą zarzuty dotyczące uprawy narkotyków. Za popełnienie tego przestępstwa grozi do 3 lat więzienia. Dodatkowo właściciel posesji odpowie również za kradzież energii elektrycznej.

a3 a2 a1

 

 

 

Za KPP Starogard Gd

Reklama
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here