W kwietniu rusza przebudowa Alei Wojska Polskiego. Harmonogram prac

1162
Wyświetleń
fot. starogard.pl

Starogard Gdański: Już niebawem ruszy długo wyczekiwana przebudowa Alei Wojska Polskiego. Na spotkaniu z mieszkańcami przedstawione zostały plany i harmonogram modernizacji ulicy.

Sławomir Szewczyk kierownik budowy poinformował zebranych, że przebudowa Alei Wojska Polskiego podzielona będzie na trzy etapy. – Przebudowa pierwszego odcinka od drogi krajowej do ul. Wybickiego rozpocznie się już w kwietniu i potrwa do końca sierpnia tego roku – powiedział Szewczyk.

Dodał, że wiązać się z tym będą chwilowe utrudnienia na skrzyżowaniu ulicy Gdańskiej, Hallera i drogi krajowej. – Ze względu na konieczność podłączenia się na pierwszym odcinku Alei do sieci kanalizacyjnej na okres kilku tygodni na skrzyżowaniu przeprogramowana zostanie sygnalizacja świetlna i zamknięte zostaną niektóre lewoskręty.

Drugi etap modernizacji Alei obejmie odcinek od ulicy Wybickiego do ul. Grunwaldzkiej. Budowa przewidziana jest na wiosnę 2018 roku.

Ostatni trzeci odcinek od ul. Grunwaldzkiej do ul. Kolejowej wykonany zostanie do końca sierpnia 2018 roku.

Na czas budowy poszczególne odcinki będą zamknięte dla ruchu samochodowego. Ze względu na głębokie wykopy mieszkańcy muszą liczyć się też z utrudnieniami w ruchu pieszym, ale wykonawca zapewnił, że zrobi wszystko, aby te ograniczenia były jak najmniej uciążliwe. Dodatkowo poinformował, że na terenie budowy będą działać dwa biura. Jedno na Alei Wojska Polskiego, po drugiej stronie świetlicy, które zostanie uruchomione lada dzień, a drugie trochę później w okolicy dworca PKP. – Jeżeli będziecie mieli Państwo jakiekolwiek pytania, czy konieczne będzie sprawdzenie szczegółów projektu w okolicy Państwa domów, zapraszamy – zachęcał Szewczyk. – Na miejscu z projektantami będzie można wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

/UM Starogard Gdański/

PODZIEL SIĘ