Lubichowo. Policja Rozbiła Szajkę Złodziei I Włamywaczy

1042
Wyświetleń

Lubichowo. Policja rozbiła szajkę złodziei i włamywaczy

Policjanci z Lubichowa rozbili 5-osobową szajkę przestępczą, która trudniła się licznymi kradzieżami i włamaniami. Zatrzymani sprawcy mają na swoim koncie między innymi okradanie magazynów, kradzieże elektronarzędzi oraz paliwa z zaparkowanych pojazdów. Wstępne straty spowodowane działalnością tej grupy oszacowane zostały na kwotę blisko 15 tys. zł.

Aż 5 mieszkańców powiatu starogardzkiego w czasie minionego weekendu usłyszało zarzuty dotyczące licznych kradzieży i włamań. Na ich trop wpadli policjanci z Lubichowa, którzy w wyniku pracy operacyjnej oraz przeprowadzonych czynności ustalili personalia sprawców oraz rozbili kilkuosobową szajkę złodziei.
Lubichowo. Policja rozbiła szajkę złodziei i włamywaczy
Zatrzymane przez funkcjonariuszy osoby przez pierwsze 2 miesiące tego roku okradały pomieszczenia gospodarcze, magazynowe oraz zaparkowane pojazdy. Jak ustalili pracujący nad tą sprawą policjanci, sprawcy ukradli miedzy innymi elektronarzędzia, 19 lamp oświetleniowych, spawarkę, silnik elektryczny, narzędzia i podnośnik elektryczny oraz 300 litrów oleju napędowego. Wstępne straty spowodowane działalnością tej grupy oszacowane zostały na kwotę blisko 15 tys. zł.
Do pierwszych zatrzymań doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Funkcjonariusze doprowadzili do starogardzkiej komendy 5 mężczyzn w wieku od 18 do 23-lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Mundurowi odzyskali część z utraconego mienia, które niebawem wróci do swoich właścicieli. Sprawa jest rozwojowa, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
/KPP Starogard/
Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ