Manchester City i Lech Poznań zwycięzcami Deyna Cup 2019!

1275
Wyświetleń

Manchester City i Lech Poznań to zwycięzcy VII Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej „Deyna Cup Junior 2019”. Pokonali 27 drużyn z najlepszych europejskich klubów. Przez trzy dni blisko 360 zawodników stoczyło ponad 150 meczów, zamieniając starogardzki stadion w międzynarodową arenę piłki nożnej.

Już po raz siódmy tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego w Starogardzie spotkali się młodzi adepci futbolu z blisko 27 europejskich klubów. Przyjechali z różnych stron świata m.in: Włoch, Anglii, Turcji, Niemiec, Hiszpanii, Ukrainy i Polski.

Wśród zaproszonych gości, którzy w piątek, 23 sierpnia witali uczestników Turnieju, byli: prezydent miasta Janusz Stankowiak, Olaf Dramowicz – członek Zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz Kacper Płażyński – Przewodniczący Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miasta Gdańska, a także przyjaciel i symaptyk Beniaminka 03. Wszyscy życzyli młodym piłkarzom siły, wytrwałości i oczywiście zwycięstwa.

Starogard to miasto rodzinne Kazimierza Deyny – przypomniał prezydent. – Od lat naszemu miastu przyświeca hasło „Tu rodzą się gwiazdy”. Tych gwiazd jest bardzo wiele, zwłaszcza w sporcie. Wam też życzę, abyście przynosili chlubę swoim miastom. Życzę Wam sukcesów na miarę wielkiej legendy piłki nożnej, jaką był Kazik Deyna. Niech nie zabraknie wam woli walki, ale nie zapominajcie o tym, że istotą tego turnieju jest też budowanie więzi i zacienianie międzynarodowej przyjaźni. Grajcie fair play, bawcie się i wracajcie do Starogardu, bo tu zawsze będziecie mile widziani – zakończył Janusz Stankowiak Prezydent podziękował też prezesowi Beniaminka 03 Marcinowi Kaszubowskiemu za ogromne zaangażowanie i pracę, którą włożył w przygotowanie Turnieju.

Organizatorom imprezy pogratulowali również Kacper Płażyński i Olaf Dramowicz. Życzyli zawodnikom powodzenia w sportowej rywalizacji, a kibicom świetnych emocji. – Bądźcie tak dobrzy jak Kazimierz Deyna i niech każdy czuje się tu zwycięzcą – powiedział Olaf Dramowicz.

Słowa zaproszonych gości znalazły potwierdzenie podczas trzydniowych intensywnych zmagań piłkarskich. Przez cały czas trwania Turnieju nad Starogardem unosił się nie tylko duch sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim braterstwa, przyjaźni, radości i zabawy. Stadion zabarwił się wszystkimi kolorami klubowych koszulek, które wymieszane, tworzyły niezwykłą międzynarodową mozaikę, co można było podziwiać podczas tradycyjnego przemarszu zawodników wokół bieżni na otwarcie Turnieju. Do marszu w rockowych rytmach grał im starogardzki zespół Blue Willmingtons.

Przez trzy dni od 23 do 25 sierpnia blisko 360 zawodników stoczyło ponad 150 meczów. Rozgrywki toczyły się równolegle w dwóch kategoriach wiekowych: w rocznikach 2009 i 2010.

W kategorii dziesięciolatków zwycięskie puchar w szale radości podnieśli zawodnicy Manchester City. Wśród dziewięciolatków najlepszą drużyną okazali się piłkarze z klubu Lech Poznań.

/UM Stargard Gdański / Portal Nasze Kociewie/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ