Miasto Bez Pracy. Tysiące Bezrobotnych W Powiecie Starogardzkim

678
Wyświetleń

pupStarogard Gd: Według danych Powiatowego Urzędu Pracy w Starogardzie Gdańskim na dzień 28 lutego bieżącego roku stopa bezrobocia wynosiła blisko 16 % w skali całego powiatu. 

Najwięcej zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie pochodzi z Starogardu Gdańskiego – ponad 2200 osób a także z Gminy Skarszewy – blisko 800 osób. Niewiele lepiej prezentuje się sytuacja pod względem liczby bezrobotnych w mniejszych gminach takich jak Zblewo czy Skórcz, gdzie bez zatrudnienia pozostaje nadal ponad pół tysiąca osób.

Sytuacja ta trwa już kilka lat, brak pracy powoduje marginalizację Starogardu, powiatu a także najbliższych okolic. W tej sytuacji otwarte wydaje się pytanie dlaczego nadal brak inwestycji w strefie przemysłowej w Starogardzie a także kiedy rozpocznie się budowa obwodnicy miasta. Władze powiatowe powinny zabiegać o zmianę tej sytuacji, zwłaszcza w kontekście gdy prominentny działacz Platformy Obywatelskiej z Starogardu – Sławomir Neumann jest obecnie wiceministrem w rządzie PO a także szefem pomorskiej PO,

red,

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ