Za Miesiąc Oddanie Pierwszego Odcinka Ulicy Kościuszki

655
Wyświetleń

ulica kościuszki w przebudowie

Za miesiąc pierwszy odcinek Kościuszki będzie gotowy. Jeszcze ok. 4 tygodnie potrwają prace budowlane na pierwszym odcinku modernizowanej ulicy Kościuszki od ronda z ulicą Lubichowską do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II. 

Prace przebiegają prawidłowo. Wykonane zostały praktycznie wszystkie rozbiórki. Zabezpieczono sieć elektroenergetyczną. Przebudowano kolizje gazociągowe. Trwają prace przy budowie wodociągu i kanalizacji deszczowej. Lada dzień przystąpimy do robót związanych z budową oświetlenia i zasadniczych robót drogowych – mówi kierownik budowy Dariusz Trzebiatowski.

Zobacz więcej: Wizualizacje ulicy Kościuszki po przebudowie

Ulica zostanie otwarta dla ruchu bez ostatecznej ścieralnej nawierzchni bitumicznej, która po zakończeniu modernizacji zostanie wykonana na całej długości przebudowywanej ulicy.

Kolejny etap przebudowy ulicy Kościuszki obejmie fragment od skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II do ul. Paderewskiego wraz ze skrzyżowaniami. Modernizacja ulicy Kościuszki podzielona jest na 4 etapy. Remont każdego odcinka potrwa ok. 6 tygodni

Przypominamy, że przebudowa ulicy Kościuszki rozpoczęła się 27 kwietnia, a jej wykonawcą jest firma Skanska.

/UM Starogard/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ