Mieszkaniec Powiatu Starogardzkiego Wyłudził Prawie 30 Tys. Od Jednego Ze Sklepów

465
Wyświetleń

wyludzil

Policjanci z Posterunku Policji w Subkowach zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, który oszukiwał jeden ze sklepów pobierając pieniądze za zapłacone już faktury. Powtórne zapłacone płatności trafiły do jego kieszeni. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli przy zatrzymanym ponad 4 tys. złotych, które jak się okazało pochodziły z przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i wczoraj usłyszał już zarzuty. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 26 października br. policjanci z Posterunku Policji w Subkowach otrzymali informację, że dochodzi do oszustw na terenie jednego ze sklepów na terenie gminy Subkowy. Sprawca miał przedstawiać stare zapłacone już faktury i pobierać za nie pieniądze, które trafiały do jego kieszeni. Jak ustalili pracujący nad tą sprawą mundurowi ten proceder trwał od kwietnia br. Okazało się, że w taki sposób w ciągu paru miesięcy sprawca przywłaszczył sobie ponad 28 tys. złotych.Subkowscy funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego dostawcę towaru, który miał związek z tym zdarzeniem.
W trakcie przeszukania mieszkańca powiatu starogardzkiego funkcjonariusze znaleźli przy nim ponad 4 tys. złotych, które jak się okazało pochodziły z przestępstwa. Zabezpieczone pieniądze zostały już zwrócone właścicielom sklepu.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa, do których się przyznał i poddał się dobrowolnie karze: jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, karze grzywny w wysokości 50 stawek dziennych po 30 złotych każda, obowiązek naprawienia szkody oraz dozór kuratora.

Za przestępstwo oszustwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ