Miliony Złotych Na Rozbudowę Dróg Na Kociewiu. Poprawi Się Dojazd Z Godziszewa Do Starogardu I Tczewa

1009
Wyświetleń

rozbudowa

Kociewie: Już wkrótce kierowcy i mieszkańcy powiatów starogardzkiego i tczewskiego będą mogli szybciej i bezpieczniej poruszać się drogami wojewódzkimi nr 222 i 224. 

W czwartek (5 maja) w Gdańsku podpisana została umowa w sprawie przyznania dofinansowania na projekty dotyczące rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 224 ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Pomorskiego 2014-2020.

Droga wojewódzka nr 224 będzie rozbudowana na odcinku o długości około 9,4 km, od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 222 w miejscowości Godziszewo do węzła Stanisławie autostrady A1. W ramach przebudowy zostanie poszerzona jezdnia drogi, zostanie wzmocniona jej konstrukcja, przebudowane zostaną skrzyżowania, a na całym odcinku zostanie wybudowany ciąg obsługujący ruch pieszy i rowerowy. Dzięki inwestycji poprawi się połączenie drogi wojewódzkiej nr 222 z autostradą A1 a także szereg innych połączeń: mieszkańcy Godziszewa zyskają lepszy dostęp do Tczewa, gdyż od Stanisławia do Tczewa droga jest już zmodernizowana.

Całkowity koszt rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 224 na odcinku Godziszewo – węzeł autostrady A1 “Stanisławie” wyniesie 33,49 mln zł,

To nie jedyna dobra wiadomość dla mieszkańców Kociewia. Już niebawem podpisane mogą zostać umowy na przebudowę dr nr 222 na odcinku od Godziszewa do Starogardu o czym piszemy na następnej stronie.

1
2
Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ