MZK Starogard wybiera autosany

3289
Wyświetleń
MZK w Starogardzie Gdańskim rozstrzygnął przetarg na jedenaście autobusów o długości ok. 10,5 m. Wpłynęły trzy oferty, z czego najtańszy okazał się Autosan, którego wskazano jako zwycięzcę przetargu. Autobusy pojawią się w przyszłym roku.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa jedenastu autobusów niskopodłogowych. Ich długość określono na ok. 10,5 m, a szerokość na 2,55 m. Pojemność pojazdów określono na 70 osób, w tym min. 21 pasażerów na miejscach siedzących. Przewidziano trzy pary drzwi w układzie 2-2-2. Pojazdy mają być wyposażone w silnik czterosuwowy, rzędowy, 6-cylindrowy, chłodzony cieczą, z zapłonem samoczynnym, spełniający normę czystości spalin Euro 6.

W lipcu minął termin składania ofert. Wystartowały trzy podmioty, ale wszystkie złożyły oferty droższe niż założony budżet zamawiającego w wysokości równo 9 mln zł. Najtańszy okazał się Autosan, który zaproponował 9,073 mln zł netto, następny w kolejności jest MAN z ceną 9,867 mln zł netto, a najdroższy Solaris z kwotą 9,875 mln zł netto. Wszyscy zaproponowali 36-miesięczną gwarancję na autobus, 7 lat gwarancji na powłoki lakiernicze i 12 lat na perforację nadwozia.

29 sierpnia rozstrzygnięto przetarg. Za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez Autosana. Otrzymała ona 95,20 pkt, podczas gdy konkurencyjni MAN i Solaris otrzymali odpowiednio 95,17 i 95,13 pkt. Autosan zwyciężył przede wszystkim ceną – jeżeli chodzi o właściwości techniczno-eksploatacyjne więcej punktów otrzymali konkurenci, którzy zaoferowali sztywną belkę osi przedniej ze stabilizatorem.

Na realizację przeznaczono do 240 dni, ale nie wcześniej niż 15 stycznia 2018 r

/fot.mzkstarogard/

PODZIEL SIĘ