Nie Dla Obwodnicy Starogardu?! Mieszkańcy Protestują.

891
Wyświetleń

obwodnica starogardStarogard Gd: Starogard czeka od wielu lat na obwodnicę, która odciąży miasto od przejeżdżających przez nie tysiące pojazdów. Temat obwodnicy mimo, że powracający od wielu lat do dziś nie został pomyślnie zakończony a problemy komunikacyjne Starogardu nadal są w tej kwestii nierozwiązane.

W ostatnim czasie w urzędzie miasta przedstawiono cztery warianty budowy obwodnicy. Trzy z nich przewidują budowę obwodnicy od południowej strony miasta, ostatni – czwarty zakłada przebieg drogi wzdłuż północnych granic miasta i ten projekt wzbudził wiele emocji wśród mieszkańców osiedla Łapiszewo, Żabno a także miejscowości Krąg, Kokoszkowy.

Planowany wariant północny przebiega w bliskiej odległości wielu domów jednorodzinnych (niekiedy dopiero co wybudowanych) w wielu miejscowościach: Rokocin, Stary Las, Żabno, Krąg, Okole, Starogard Gdański (ul. Wicka Rogali, ul. Niemojewskiego, ul. Kleeberga, ul. Kutrzeby, ul. Grzybka, ul. Leśna i ul. Kochanki), Kokoszkowy (ul. Grzybka, ul. Południowa, ul. Kwiatowa, ul. Podmiejska) a także przez obszar chroniony Natura 2000 Dolina Wierzycy.wariant IV starogardNa Facebooku powstał profil zrzeszający przeciwników budowy obwodnicy w wariancie północnym.  Planowane są także akcje mieszkańców, którzy nie chcą obwodnicy pod swoimi oknami. Pozostałe warianty, zwłaszcza pierwszy południowy raczej na pewno nie zostanie zrealizowany z uwagi na fakt, że przebiegałby tuż przy ulicy Południowej a także ulicy Prusa.

Kolejne dwa warianty zakładają obejście miasta jeszcze bardziej od południowej strony, lecz jak nieoficjalnie wiadomo, wariant północny jest brany najbardziej pod uwagę.

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ