Nietrzeźwa Kobieta Wjechała Na Przejazd Kolejowy

591
Wyświetleń

policjancizatryzamlifb

Policjanci ze Zblewa zatrzymali do kontroli drogowej mieszkankę powiatu starogardzkiego, która nie zatrzymała się pomimo znaku stop i wjechała na przejazd kolejowy. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że kierująca osobowym chryslerem kobieta była nietrzeźwa oraz nie posiadała przy sobie dokumentów od pojazdu. Teraz 29-latka stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

W nocy z soboty na niedzielę policjanci ze Zblewa zatrzymali do kontroli drogowej kobietę, która kierowała samochodem marki Chrysler. Mieszkanka powiatu starogardzkiego nie dostosowała się do znaku stop, który ustawiony był przed przejazdem kolejowym.

Podczas rozmowy z kierującą funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Jak się okazało kobieta była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Policjanci ustalili również, że 29-latka nie posiadała przy sobie dokumentów od pojazdu. Mundurowi udaremnili jej możliwość kontynuowania dalszej jazdy oraz zatrzymali prawo jazdy.W najbliższym czasie mieszkanka powiatu starogardzkiego usłyszy zarzuty dotyczące kierowania autem w stanie nietrzeźwym.

Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto 29-latka odpowie również za brak dokumentów wymaganych w czasie kontroli drogowej oraz niedostosowanie się do znaku stop.

red, kpp starogard gdański

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ