Nietrzeźwy Kierowca Okazał Fałszywe Prawo Jazdy

695
Wyświetleń

policjancizatryzamlifb

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali do kontroli  drogowej kierowcę osobowego volkswagena, który legitymował się fałszywym  prawem jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnego aresztu i dziś usłyszy zarzuty.

Do  zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Policjanci, którzy patrolowali  ulicę Mickiewicza w Starogardzie Gdańskim zauważyli osobowego volkswagena na  malborskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać to auto do kontroli drogowej.

Podczas  rozmowy z kierowcą okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie  alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. W czasie kontroli  dokumentów policjanci zwrócili szczególną uwagę na okazane prawo jazdy, które  tylko na pierwszy rzut oka przypominało dokument uprawniający do kierowania  pojazdem. Funkcjonariusze zauważyli nieprawidłowe dane w rubryce z numerem dokumentu oraz niezgodne informacje dotyczące organu, który wystawił prawo jazdy. Mężczyzna tłumaczył, że okazany dokument zakupił na jednym z portali  aukcyjnych.

Po  sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że legitymowany kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 

Mieszkaniec powiatu tczewskiego został zatrzymany i spędził noc w  policyjnym areszcie. 23-latek zostanie dzisiaj przesłuchany. Mężczyzna  usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz  posługiwania się dokumentem poświadczającym nieprawdę. Za popełnienie tego  przestępstwa grozi kara do 2 lat więzienia.

Red, NaszeKociewie – odwiedź profil na facebooku!

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ