Nietrzeźwy kierowca przekroczył prędkość i został zatrzymany przez policjantów ze Starogardu

616
Wyświetleń

Policjanci ze starogardzkiej drogówki zatrzymali 30-latka, który kierował autem pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego wpadł w ręce funkcjonariuszy, gdy przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Alkomat wykazał w jego organizmie blisko 1,5 promila. W najbliższym czasie mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym.

Wczoraj po południu policjanci ze starogardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej renault, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h. Do zdarzenia doszło w miejscowości Stara Jania.

W czasie rozmowy z 30-letnim mieszkańcem województwa kujawsko-pomorskiego funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili nietrzeźwemu kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada przy sobie prawa jazdy oraz dokumentów od pojazdu.

W najbliższym czasie zatrzymany przez mundurowych 30-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwym. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie również za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz brak wymaganych dokumentów w czasie kontroli drogowej.

PODZIEL SIĘ