Nietrzeźwy Kierowca Spowodował Kolizję Drogową Na Alei Jana Pawła

591
Wyświetleń

jana pawła IIBlisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca fiata, który spowodował kolizję z osobowym volvo. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a uszkodzeniu uległy jedynie oba pojazdy. W najbliższym czasie 60-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym.

Wczoraj po południu dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło około godz. 15:00 na ulicy Jana Pawła II. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy potwierdzili otrzymaną informację. Jak ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze kierowca fiata nie dostosował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył jadącego w tym samym kierunku volvo. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nie było osób rannych.

W czasie rozmowy ze sprawcą tego zdarzenia mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy. Za spowodowanie kolizji 60-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł oraz otrzymał 6 punktów karnych.

W najbliższym czasie mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ